Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 02.11.2020 A A A
24. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca
INFORMACJA PRASOWA

W dniach 7-15 listopada wystąpi w Lublinie liczna grupa polskich artystów, którzy na żywo oraz online zaprezentują swoje najnowsze spektakle. W programie także znakomite filmy i rejestracje spektakli, których bohaterami będą artyści tańca z krajów Beneluxu.


24. edycja Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca przypadła na bardzo trudny czas, który niestety płynął znacząco na kształt programu. Artyści tańca nie poddają się jednak i pragną wraz z organizatorami zaprosić Miłośników tańca do udziału w tak oczekiwanym co roku w listopadzie lubelskim Festiwalu.

 

Przede wszystkim zagości w Lublinie liczna grupa polskich artystów, którzy zaprezentują swoje spektakle na żywo w przestrzeniach Centrum Kultury, ACK UMCS Chatka Żaka i Centrum Spotkania Kultur. Wśród zaproszonych gości znajdą się zarówno artyści młodzi, rozpoczynający karierę i odnoszący pierwsze sukcesy, jak i uznane osobowości polskiego tańca. Przed nami pokazy m.in. Polskiego Teatru Tańca, Sopockiego Teatru Tańca, Pawła Sakowicza i Karoliny Kraczkowskiej czy Ramony Nagabczyńskiej. Wśród młodych, rozpoczynających karierę artystów zobaczymy m.in.: Elizę Kindziuk, Monikę Witkowską, Daniela Komędera, Dominikę Wiak, Dominika Więcka czy Michała Przybyłę. Część tej licznej grupy artystów z Polski Centrum Kultury w Lublinie miało okazję wesprzeć w procesie kreacji i produkcji w ramach Przestrzeni Sztuki, nowego programu wsparcia tańca w naszym kraju.

 

Widzowie, którzy wolą pozostać w domach, bądź z uwagi na ograniczenia wielkości widowni nie będą mogli uczestniczyć na żywo w wydarzeniach, mogą skorzystać ze streamingów spektakli i możliwości obejrzenia ich w Internecie.

 

Goście zagraniczni zagoszczą tym razem wyłącznie na ekranach, zarówno w Internecie, jak i w kinie festiwalowym w Centrum Kultury. W programie znalazł się wybór znakomitych filmów i rejestracji spektakli, których bohaterami będą artyści tańca z krajów Beneluxu, regionu, któremu w tym roku poświęcono szczególną uwagę.

 

Już na inaugurację Festiwalu, w dniach 7 i 8 listopada, zaplanowano internetową transmisję premierowego wieczoru w wykonaniu Nederlands Dans Theater 2. Centrum Kultury w Lublinie będzie jedynym w Polsce partnerem instytucjonalnym NDT2 podczas transmisji z Hagi. To wielki zaszczyt i niezwykłe wyróżnienie, a zarazem znakomita gratka dla widzów lubelskiego Festiwalu przyzwyczajonych już do tego, że w ostatnich latach goszczą w Lublinie najwybitniejsi przedstawiciele światowego tańca, właśnie za sprawą organizatorów MSTT.

 

Ponadto w programie znajdziemy warsztaty z technik tanecznych i krytyki tańca oraz mistrzowskie lekcje i spotkania z wybranymi choreografami i pedagogami tańca.

 

24. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca

7-15 listopada 2020

Centrum Kultury / online / ACK "Chatka Żaka" / Centrum Spotkania Kultur

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Skąpiec online
Po tygodniach przygotowań 19 grudnia o godz. 18.00 odbędzie ...
Zakończyła się 13. edycja festiwalu Boska Komedia
13 grudnia 2020 roku zakończyła się 13. edycja festiwalu teatralnego ...
25. Konfrontacje Teatralne: I co teraz? [ONLINE]
Przed nami premiery online czterech postpandemicznych spektakli ...
KOCHANE PIENIĄŻKI – NOWA KOMEDIA W TEATRZE CAPITOL!
Anna Korcz, Ilona Wrońska, Mikołaj Krawczyk, Tomasz Schimscheiner, ...