Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 29.12.2020 A A A
Nowy, kolejny tytuł z sagi „Plan Agaty”
INFORMACJA PRASOWA

Nazywana polską Bridget Jones, znana z książek „Postawić na szczęście” oraz „Dogonić miłość” Agata Żółtaszek powraca w nowej emocjonującej historii! A w niej jak w życiu pojawią się po równo chwile dobre i złe. Zdarzy się kilka wyjątkowo zabawnych sytuacji, miłość zostanie wystawiona na próbę, bohaterka podejmie się śledztwa, przez co wplącze się przynajmniej jedną aferę, a jej idealny plan na życie okaże się, no cóż… Na szczęście nie opuści jej ani odwaga, ani poczucie humoru.


Premiera nowego tytułu sagi „Plan Agaty” Anny Sakowicz Zatrzymać czas już 13 stycznia. Anna Sakowicz serwuje czytelniczkom książkę, która wciąga już od pierwszej strony, akcja dzieje się szybko, fabuła kipi od emocji – to opowieść idealna na zimowe wieczory. Kto nie czytał poprzednich – nie szkodzi. Można zacząć od końca.

 

Agata i Pola znalazły szczęście u boku wymarzonych mężczyzn. Agata urodziła synka, a Emil okazał się wymarzonym tatą. Pola zamieszkała ze Sławkiem. Obie próbują żyć po swojemu, cieszyć się codziennością, w końcu wszystko wreszcie układa się dobrze. Ach, gdyby mogły zatrzymać czas… Los kpi sobie jednak z ich planów i rzuca bohaterkom nowe wyzwania. Siostry wspierają się w radości i smutku, jednak z pewnymi problemami będą musiały poradzić sobie same.

 

Agata odkrywa uroki macierzyństwa i związku. Do zrealizowania pozostaje jej trzeci punkt zakładu – ślub (choć przydałoby się również znów zrzucić kilka kilogramów). Oboje z Emilem są na tak, ale jakoś nie idzie im ustalanie daty ceremonii. Świeżo upieczona mama zaczyna się wahać… nie jest do końca pewna swoich uczuć i kiedy wreszcie, wbrew obawom, postanowi być bardziej zdecydowana w swoich decyzjach, pojawią się kłopoty… i to niemałe.

 

Życie mocno da się we znaki również Poli, młodszej z sióstr Żółtaszek, która – niespodziewanie dla samej siebie – zaczyna myśleć dziecku. Jako osoba z niepełnosprawnością zdaje sobie sprawę że ma niewielkie szanse na donoszenie ciąży, ale pragnienie jest silniejsze. Sławek jest ostrożniejszy i sugeruje adopcję. Zabiera narzeczoną do ośrodka adopcyjnego na wstępną rozmowę. W trakcie spotkania okazuje się, że mężczyzna skrywał sekret, który mocno skomplikuje relacje tej pary…

 

Zatrzymać czas obfituje zarówno w zabawne, jak również wzruszające momenty. W końcu bohaterki nie byłyby sobą, gdyby poddały się przeciwnościom bez walki, a – jak wiadomo – miewają mocno niekonwencjonalne, żeby nie powiedzieć „zwariowane” pomysły. W książce pojawią się więc aresztowania, fałszywy uzdrowiciel, temat-petarda, mała oszustka – wychowanka domu dziecka, rozstania i powroty… Lecz nawet, gdy marzenia bohaterek legną w gruzach, każda na swój sposób będzie starała się zawalczyć o szczęście.

 

Powieści Anny Sakowicz, mimo że charakteryzują się lekkością i humorem (z powodzeniem mogłyby być podstawą scenariusza komedii romantycznej) ukazują prawdę o ludzkich emocjach i relacjach. Wykorzystując postać Poli, autorka wplata w fabułę wątki dotyczące nierówności społecznych i ukazuje trudności, z jakimi mierzyć się muszą osoby niepełnosprawne, które nie zawsze pochodzą z zewnątrz. Wiele z nich to własne przekonania i lęki, a nimi najtrudniej jest sobie poradzić.

 

Anna Sakowicz - pisarka, mama i żona, maniaczka książek, miłośniczka kina i teatru. Absolwentka filologii polskiej, filozofii i edukacji filozoficznej na Uniwersytecie Szczecińskim oraz edytorstwa współczesnego na Uniwersytecie im. kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Uwielbia wędrówki po meandrach literatury, czarny humor oraz zabawę konwencją literacką. Mieszka w Starogardzie Gdańskim. Publikowała artykuły w prasie pedagogicznej. Prowadzi dwa blogi: www.kuradomowa.blogujaca.pl i www.anna-sakowicz.blog.pl. Jeden z jej postów został nagrodzony w konkursie przez Onet.pl i Ambasadę Szwajcarii.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska za Twórczość Translatorską im. T. Boya-Żeleńskiego
Anna Przedpełska-Trzeciakowska, tłumaczka literatury angielskiej ...
Buntownik
Aniela Wilk nie ma sobie równych! Finał bestsellerowej sensacyjno-erotycznej ...
Ponad sto zgłoszeń w VI edycji Nagrody Gombrowicza
Dokładnie 100 zgłoszeń nadesłano do szóstej edycji Nagrody ...
8000 zimą
Zimowe wspinanie w Himalajach to sztuka cierpienia, powiedział ...