Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 17.02.2021 A A A
Rusza jubileuszowa, XV edycja Teatralnych Nagród Muzycznych!
Redakcja
Źródło: Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury

Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury to jedyny ogólnopolski konkurs tego rodzaju, w ramach którego nagradzani są artyści i twórcy związani ze środowiskiem teatralno-muzycznym. Organizowany jest od czternastu lat przez Mazowiecki Teatr Muzyczny.


Konkurs ma na celu prezentację twórczości polskich teatrów muzycznych oraz polskich teatrów posiadających w repertuarze wydarzenia muzyczne i uhonorowanie najlepszych spośród zgłoszonych za wyróżniające osiągnięcia. Na werdykt każdego roku z uwagą i niecierpliwością oczekuje środowisko twórców i miłośników teatru muzycznego w Polsce.

 

Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury przyznaje Kapituła, którą powołuje Dyrektor Mazowieckiego Teatru Muzycznego. W konkursie może wziąć udział każdy spektakl muzyczny, artysta, wykonawca i inny twórca zgłoszony przez dyrektora jednego z polskich teatrów muzycznych oraz polskich teatrów, posiadających w repertuarze wydarzenia muzyczne, działających na terenie Polski. Mazowiecki Teatr Muzyczny jako organizator Konkursu rokrocznie przyjmuje ponad 150 zgłoszeń.

 

Każdego roku Kapituła przyznaje nagrody w kilkunastu kategoriach w postaci statuetek autorstwa Andrzeja Pągowskiego z wizerunkiem patrona Teatru, Jana Kiepury, wyróżniając m.in. najlepszych śpiewaków operowych i wokalistów musicalowych, tancerzy, choreografów, scenografów, dyrygentów, a także twórców plakatów teatralnych i reżyserów.

 

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 19 marca 2021 r.

 

Źródło: Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Pół człowiek, pół pies
„Pół człowiek, pół pies” to pierwszy singiel promujący ...
30. Festiwal Mozartowski w Warszawie
Rok 2021 jest dla Warszawskiej Opery Kameralnej szczególny. ...
FESTIWAL, KTÓREGO NIE BYŁO
Pandemia spowodowała, że od dwóch lat Centrum Kultury AGORA ...
Shadow Warrior pomaga byłemu wokaliście Iron Maiden
THE BEAST IS PROWLING AGAIN! ... to tytuł najnowszego wydawnictwa ...