Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 22.02.2021 A A A
WESOŁA WDÓWKA NA DUŻYM EKRANIE!
Redakcja
Wesoła Wdówka / fot. Marek Popowski

Zabawna i pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji historia bogatej wdowy Hanny Glawari, o której  rękę i majątek toczy się skomplikowana gra. Premiera na deskach teatru odbyła się 13 września 2019 roku w Teatrze Palladium.


Teraz, specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy premierę Teatralnego Seansu Kinowego spektaklu „Wesoła wdówka”. Dla wszystkich wielbicieli operetki, jak i dla tych, którzy rozpoczynają przygodę z tym gatunkiem, w najbliższy weekend nadarzy się idealna okazja, by oddać się jej nieodpartemu czarowi, w wygodnym kinowym fotelu.

 

„Wesoła wdówka”, klasyczna operetka Franza Lehára do libretta Victora Léona oraz Leo Steina, po wiedeńskiej prapremierze w 1905 roku nie zebrała dobrych recenzji, a i publiczność nie była jej zbyt przychylna. Jednak bardzo szybko operetka zaczęła święcić triumfy na scenach Londynu, Paryża, Wiednia, Sztokholmu, Moskwy, a także Nowego Jorku. Wiele arii i duetów stało się prawdziwymi przebojami, jak choćby „Usta milczą, dusza śpiewa”. Śpiewali w niej najwięksi – od Marii Jeritzy, Kirsten Flagstad i Richarda Taubera, po Jana Kiepurę i Martę Eggerth.Dla Mazowieckiego Teatru Muzycznego „Wesołą wdówkę” przygotował Henryk Konwiński, reżyser operowy, choreograf, tancerz. Kierownictwo muzyczne powierzono Arifowi Dadashevowi, a scenografię Ireneuszowi Domagale. To artystyczne trio pracowało ze sobą nie po raz pierwszy. W roli tytułowej wystąpiła Grażyna Brodzińska – pierwsza dama sceny operetkowej, o której Bogusław Kaczyński pisał, że „jak nikt inny potrafi wzruszać i bawić, ujmuje nowoczesnością interpretacji i teatralną prostotą, lecz kiedy trzeba, zniewala należnym gatunkowi patosem”.

 

Premiera kinowa: 26 lutego 2021 r., godz. 19:00

Kolejne seanse: 27 lutego 2021 r., godz. 16:00 i 19:00

Bilety w wyjątkowej cenie 19 zł już w sprzedaży!

Czas trwania: 125 minut (bez przerwy)

Nagranie spektaklu powstało dzięki Wsparciu ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

 

Źródło: Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Pół człowiek, pół pies
„Pół człowiek, pół pies” to pierwszy singiel promujący ...
30. Festiwal Mozartowski w Warszawie
Rok 2021 jest dla Warszawskiej Opery Kameralnej szczególny. ...
FESTIWAL, KTÓREGO NIE BYŁO
Pandemia spowodowała, że od dwóch lat Centrum Kultury AGORA ...
Shadow Warrior pomaga byłemu wokaliście Iron Maiden
THE BEAST IS PROWLING AGAIN! ... to tytuł najnowszego wydawnictwa ...