Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 22.02.2021 A A A
WESOŁA WDÓWKA NA DUŻYM EKRANIE!
Redakcja
Wesoła Wdówka / fot. Marek Popowski

Zabawna i pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji historia bogatej wdowy Hanny Glawari, o której  rękę i majątek toczy się skomplikowana gra. Premiera na deskach teatru odbyła się 13 września 2019 roku w Teatrze Palladium.


Teraz, specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy premierę Teatralnego Seansu Kinowego spektaklu „Wesoła wdówka”. Dla wszystkich wielbicieli operetki, jak i dla tych, którzy rozpoczynają przygodę z tym gatunkiem, w najbliższy weekend nadarzy się idealna okazja, by oddać się jej nieodpartemu czarowi, w wygodnym kinowym fotelu.

 

„Wesoła wdówka”, klasyczna operetka Franza Lehára do libretta Victora Léona oraz Leo Steina, po wiedeńskiej prapremierze w 1905 roku nie zebrała dobrych recenzji, a i publiczność nie była jej zbyt przychylna. Jednak bardzo szybko operetka zaczęła święcić triumfy na scenach Londynu, Paryża, Wiednia, Sztokholmu, Moskwy, a także Nowego Jorku. Wiele arii i duetów stało się prawdziwymi przebojami, jak choćby „Usta milczą, dusza śpiewa”. Śpiewali w niej najwięksi – od Marii Jeritzy, Kirsten Flagstad i Richarda Taubera, po Jana Kiepurę i Martę Eggerth.Dla Mazowieckiego Teatru Muzycznego „Wesołą wdówkę” przygotował Henryk Konwiński, reżyser operowy, choreograf, tancerz. Kierownictwo muzyczne powierzono Arifowi Dadashevowi, a scenografię Ireneuszowi Domagale. To artystyczne trio pracowało ze sobą nie po raz pierwszy. W roli tytułowej wystąpiła Grażyna Brodzińska – pierwsza dama sceny operetkowej, o której Bogusław Kaczyński pisał, że „jak nikt inny potrafi wzruszać i bawić, ujmuje nowoczesnością interpretacji i teatralną prostotą, lecz kiedy trzeba, zniewala należnym gatunkowi patosem”.

 

Premiera kinowa: 26 lutego 2021 r., godz. 19:00

Kolejne seanse: 27 lutego 2021 r., godz. 16:00 i 19:00

Bilety w wyjątkowej cenie 19 zł już w sprzedaży!

Czas trwania: 125 minut (bez przerwy)

Nagranie spektaklu powstało dzięki Wsparciu ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

 

Źródło: Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Kolejna muzyczna perła Złotej Serii Nagrań Beaty Szałwińskiej!
Na przekór niewrażliwości naszych czasów, obojętności na ...
Festiwal Eufonie po raz piąty przybliży muzykę krajów Europy Środkowo-Wschodniej
750 artystów z 12 krajów, utwory 44 kompozytorów z 15 państw, ...
Rawa Blues Festival: Rodzinny festiwal zagości w katowickim Spodku już po raz 41
7 października w katowickim Spodku odbędzie się 41 edycja ...
4. Lubliner Festival – Festiwal Kultury Żydowskiej w Lublinie
Początek sierpnia to czas, w którym po raz kolejny przypomnimy ...