Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 26.07.2021 A A A
7. Festiwal Dźwięki Słów
Redakcja
Źródło: Centrum Kultury w Lublinie

Kulturę i tradycje innych krajów można poznawać także za pośrednictwem muzyki. To zadanie ułatwi 7. edycja festiwalu Dźwięki Słów, która w tym roku odbędzie się pod hasłem "Trójmorze".


Wydarzenie to podróż po brzmieniach Austrii, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Estonii, Litwy, Łowy, Polski, Rumunii, Słowacji, Słowenii i Węgier. Festiwal wydobywa z nich piękno różnic i wspólne znaczenie dźwięków i słów. Inicjatywa to również okazja do spotkań z muzykami, aktorami i poetami reprezentującymi różne pokolenia. A wszystko to przy zachowaniu estetycznej harmonii. Idea Trójmorza to współpraca i wymiana na poziomie gospodarczym, intelektualnym i społecznym. Kultura to spoiwo tych związków.

 

Festiwal Dźwięki Słów zainauguruje koncert grupy Chwila Nieuwagi. Zespół wyróżnia się eklektyzmem stylistycznym. Artyści meandrują między poezją śpiewaną, folkiem, piosenką artystyczną, a nawet jazzem. Tego samego dnia wystąpi również Dorota Osińska z zespołem. W Wirydarzu wystąpi także zespół z Bratysławy. Longital zajmują wysokie miejsce na słowackiej scenie muzyki niezależnej, choć w swoich utworach sięgają również po bardziej subtelne brzmienia. Często towarzyszą im zespoły filharmonijne. Klasykę z nutą awangardy z powodzeniem łączą również łotewscy wiolonczeliści Melo-M. Trio wykonuje muzykę cello pop, rock i crossover. Mocne głosy i techniczna perfekcja – tym charakteryzuje się Estonian Voices. Grupa wykonuje swoje utwory a cappella. 6-osobowy skład sięga po jazz, folk, a nawet przeboje popowe.

 

Alina Orlova, wszechstronna litewska wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka podczas Dźwięków Słów zagra kameralny koncert, akompaniując sobie na fortepianie i harmonii. Retro-brzmienia z pogranicza jazzu i bluesa charakteryzują projekt incarNations i Mai Kleszcz. Artystka poprowadzi również warsztaty wokalne, których celem jest wsparcie techniczne w poszerzaniu możliwości wykonawczych oraz nauka technik relaksujących głos i aparat wokalny. Koncertem, który zakończy festiwal będzie występ grupy Romengo i Moniki Lakatos. W ich wykonaniu usłyszymy pieśni opowiadające o kulturze wołoskich Romów.

 

Dźwięki Słów – Trójmorze

29 lipca - 1 sierpnia 2021

Centrum Kultury w Lublinie, Muszla Koncertowa w Ogrodzie Saskim

 

Źródło: Centrum Kultury w Lublinie

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Kolejna muzyczna perła Złotej Serii Nagrań Beaty Szałwińskiej!
Na przekór niewrażliwości naszych czasów, obojętności na ...
Festiwal Eufonie po raz piąty przybliży muzykę krajów Europy Środkowo-Wschodniej
750 artystów z 12 krajów, utwory 44 kompozytorów z 15 państw, ...
Rawa Blues Festival: Rodzinny festiwal zagości w katowickim Spodku już po raz 41
7 października w katowickim Spodku odbędzie się 41 edycja ...
4. Lubliner Festival – Festiwal Kultury Żydowskiej w Lublinie
Początek sierpnia to czas, w którym po raz kolejny przypomnimy ...