Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 21.09.2012 A A A
Rammstein z koncertem w Warszawie
Rammstein. Źródło: wikipedia.pl

Organizatorzy Impact Festival ujawnili plany związane z przyszłoroczną edycją imprezy. Wiadomo już, iż 4 czerwca na warszawskim lotnisku Bemowo zagrają m.in. Rammstein oraz Behemoth.


Rammstein to jeden z najbardziej wyróżniających się zespołów metalowych ostatnich lat. Zespół powstał na początku 1993 roku, jego nazwa pochodzi od amerykańskiej bazy lotniczej (Ramstein Air Base) w Niemczech, położonej obok miasta Ramstein-Miesenbach, w której miała miejsce katastrofa lotnicza, o której zespół nagrał utwór o tej samej nazwie.

 

Do tej pory grupa wydała sześć płyt. Ostatnią „Liebe ist für alle da” w 2009 roku. Autorem większości oryginalnych tekstów Rammsteinu jest Till Lindemann. Teksty piosenek poruszają tematy często uznawane za mroczne lub kontrowersyjne. Z tego powodu zespół posądzany był nawet o fascynację faszyzmem.

 

Rammstein przywiązuje dużą wagę do swoich koncertów nadając im iście teatralny charakter. Występy nasączone są dużą ilością efektów pirotechnicznych z wykorzystaniem miotaczy płomieni i wybuchów na scenie. Często też się zdarza, iż wokalista w specjalnie przygotowanej platformie, unosi się ponad głowami publiczności.

 

Wiadomo już również kto będzie rozgrzewał publiczność przed występem Rammsteina. Zaszczyt ten przypadł polskiej wizytówce muzyki metalowej czyli Behemothowi, którego wokalistą jest Adam „Nergal” Darski. Będzie to pierwszy od dłuższego czasu tak duży koncert kapeli na polskiej ziemi. Kto poza tym uzupełni skład festiwalowych kapel dowiemy się w ciągu najbliższych paru miesięcy.

 

Impact Festival swoją pierwszą edycję miał w lipcu br. w Warszawie. Zagrało wówczas dziewięciu wykonawców, w tym: Red Hot Chili Peppers, Kasabian, Public Image Ltd., The Charlatans, The Vaccines, I Blame Coco, Marlon Roudette, Power of Trinity oraz Chemia.

 

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (1)
PODOBNE TEMATY
Be Inspired By Komeda
W tym roku przypada 50. rocznica śmierci Krzysztofa Komedy – ...
Wyznacz sobie jasny cel
Zakończył się XXI Ogólnopolski Przegląd Muzyki Więziennej ...
Znamy program Festiwalu Radio Azja!
Trzecia edycja Festiwalu Radio Azja, muzycznej odsłony Pięciu ...
ATROPHY na jedynym koncercie w Polsce
Agencje BeerBong Booking i Helicon Metal Promotions zapraszają ...