Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 16.12.2011 A A A
Strachy Na Lachy zagrają w Łodzi
wybrane materiały z www SNL
Sławomir Nakoneczny

W najbliższą sobotę 17 grudnia w łódzkiej Wytwórni wystąpi zespół Strachy Na Lachy. Koncert zostanie zarejestrowany jako materiał na płytę dvd.


Strachy Na Lachy to zespół stworzony przez Krzysztofa Grabaża Grabowskiego i Andrzeja Kozaka Kozakiewicza, założycieli Pidżamy Porno. W 2003 roku pojawiła się pierwsza debiutancka płyta kapeli Strachy Na Lachy. Obok piosenek autorstwa Grabaża, na płycie znalazły się kultowe szlagiery, takie jak piosenka z filmu Stawiam na Tolka Banana oraz kompozycja Krzysztofa Komedy, do słów Agnieszki Osieckiej Nim wstanie dzień. Pierwszym singlem Strachów była piosenka Krew z szafy, do której teledysk kręcono na pilskim lotnisku. Kolejnym singlem był utwór BTW (Mamy tylko siebie), trzecim Raissa, która stała się wielkim hitem SNL.

 

W 2005 roku zespół wydał swój drugi krążek Piła tango, a piosenka Dzień dobry kocham Cię szturmem zdobyła listy przebojów. Tego samego roku Grabaż został nominowany do Paszportu Polityki oraz został laureatem Złotego Dzioba za najlepsze teksty piosenek. W 2007 roku ukazała się kolejna płyta pt. Autor. I tym razem krążek okazał się być wielkim hitem, a sam Grabaż uhonorowany został Paszportem Polityki. Kolejnym albumem SNL były Zakazane Piosenki z utworami Jacka Kaczmarskiego. W listopadzie 2008 roku Grabaż, po blisko trzyletniej przerwie w tworzeniu własnych utworów, napisał 11 nowych piosenek. W ten sposób powstała doDekafonia. Pierwszym singlem był utwór Żyję w kraju, drugim Ostatki - nie widzisz stawki. Premiera płyty miała miejsce w lutym 2010 roku. W październiku 2011 roku ukazało się kolejne wydawnictwo SNL Dekada.

 

Koncert zespołu odbędzie się 17 grudnia w Wytwórni przy ul. Łąkowej 29 w Łodzi. Tymczasem prezentujemy utwór Awangarda Jazz i podziemie z ostatniej płyty zespołu.

 

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Henry No Hurry wyrusza w trasę po schroniskach górskich!
Ekipę Wawrzyńca Dabtowskiego spotkacie na przełęczach górskich ...
Pamiętamy '44: zapowiedź płyty Michała Urbaniaka "For Warsaw With Love
For Warsaw with love to tytuł płyty Michała Urbaniaka, która ...
MUSIC WITH NO BORDERS
"Music with No Borders” to wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie ...
DESTROYERS wraca na Śląsk po ponad 25 latach!
Destroyers to zespół, który szczyt popularności przeżywał ...