Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 16.12.2011 A A A
Strachy Na Lachy zagrają w Łodzi
wybrane materiały z www SNL
Sławomir Nakoneczny

W najbliższą sobotę 17 grudnia w łódzkiej Wytwórni wystąpi zespół Strachy Na Lachy. Koncert zostanie zarejestrowany jako materiał na płytę dvd.


Strachy Na Lachy to zespół stworzony przez Krzysztofa Grabaża Grabowskiego i Andrzeja Kozaka Kozakiewicza, założycieli Pidżamy Porno. W 2003 roku pojawiła się pierwsza debiutancka płyta kapeli Strachy Na Lachy. Obok piosenek autorstwa Grabaża, na płycie znalazły się kultowe szlagiery, takie jak piosenka z filmu Stawiam na Tolka Banana oraz kompozycja Krzysztofa Komedy, do słów Agnieszki Osieckiej Nim wstanie dzień. Pierwszym singlem Strachów była piosenka Krew z szafy, do której teledysk kręcono na pilskim lotnisku. Kolejnym singlem był utwór BTW (Mamy tylko siebie), trzecim Raissa, która stała się wielkim hitem SNL.

 

W 2005 roku zespół wydał swój drugi krążek Piła tango, a piosenka Dzień dobry kocham Cię szturmem zdobyła listy przebojów. Tego samego roku Grabaż został nominowany do Paszportu Polityki oraz został laureatem Złotego Dzioba za najlepsze teksty piosenek. W 2007 roku ukazała się kolejna płyta pt. Autor. I tym razem krążek okazał się być wielkim hitem, a sam Grabaż uhonorowany został Paszportem Polityki. Kolejnym albumem SNL były Zakazane Piosenki z utworami Jacka Kaczmarskiego. W listopadzie 2008 roku Grabaż, po blisko trzyletniej przerwie w tworzeniu własnych utworów, napisał 11 nowych piosenek. W ten sposób powstała doDekafonia. Pierwszym singlem był utwór Żyję w kraju, drugim Ostatki - nie widzisz stawki. Premiera płyty miała miejsce w lutym 2010 roku. W październiku 2011 roku ukazało się kolejne wydawnictwo SNL Dekada.

 

Koncert zespołu odbędzie się 17 grudnia w Wytwórni przy ul. Łąkowej 29 w Łodzi. Tymczasem prezentujemy utwór Awangarda Jazz i podziemie z ostatniej płyty zespołu.

 

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Lee „Scratch" Perry zamyka listę muzycznych gwiazd festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia 2019
Tegoroczny główny line-up zamykamy ogłoszeniem artysty, który ...
Microphone Masters XII. Freestyle Battle
Już 24 maja w Rzeszowskim klubie Vinyl odbędzie się XII edycja ...
GŁOS NOWEGO POKOLENIA! GWIAZDY PRZYSZŁY NA KONCERT!
10 maja, w Teatrze Capitol w Warszawie odbyła się premiera ...
Wasio – SAM. Solowy album lidera OCN to folkowo-songwriterskie klimaty.
Maciej Wasio, dotychczas lider zespołu rockowego OCN obecnie ...