Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 16.12.2011 A A A
Strachy Na Lachy zagrają w Łodzi
wybrane materiały z www SNL
Sławomir Nakoneczny

W najbliższą sobotę 17 grudnia w łódzkiej Wytwórni wystąpi zespół Strachy Na Lachy. Koncert zostanie zarejestrowany jako materiał na płytę dvd.


Strachy Na Lachy to zespół stworzony przez Krzysztofa Grabaża Grabowskiego i Andrzeja Kozaka Kozakiewicza, założycieli Pidżamy Porno. W 2003 roku pojawiła się pierwsza debiutancka płyta kapeli Strachy Na Lachy. Obok piosenek autorstwa Grabaża, na płycie znalazły się kultowe szlagiery, takie jak piosenka z filmu Stawiam na Tolka Banana oraz kompozycja Krzysztofa Komedy, do słów Agnieszki Osieckiej Nim wstanie dzień. Pierwszym singlem Strachów była piosenka Krew z szafy, do której teledysk kręcono na pilskim lotnisku. Kolejnym singlem był utwór BTW (Mamy tylko siebie), trzecim Raissa, która stała się wielkim hitem SNL.

 

W 2005 roku zespół wydał swój drugi krążek Piła tango, a piosenka Dzień dobry kocham Cię szturmem zdobyła listy przebojów. Tego samego roku Grabaż został nominowany do Paszportu Polityki oraz został laureatem Złotego Dzioba za najlepsze teksty piosenek. W 2007 roku ukazała się kolejna płyta pt. Autor. I tym razem krążek okazał się być wielkim hitem, a sam Grabaż uhonorowany został Paszportem Polityki. Kolejnym albumem SNL były Zakazane Piosenki z utworami Jacka Kaczmarskiego. W listopadzie 2008 roku Grabaż, po blisko trzyletniej przerwie w tworzeniu własnych utworów, napisał 11 nowych piosenek. W ten sposób powstała doDekafonia. Pierwszym singlem był utwór Żyję w kraju, drugim Ostatki - nie widzisz stawki. Premiera płyty miała miejsce w lutym 2010 roku. W październiku 2011 roku ukazało się kolejne wydawnictwo SNL Dekada.

 

Koncert zespołu odbędzie się 17 grudnia w Wytwórni przy ul. Łąkowej 29 w Łodzi. Tymczasem prezentujemy utwór Awangarda Jazz i podziemie z ostatniej płyty zespołu.

 

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
8HQ - niezwykły koncert w Teatrze Druga Strefa
Eight Hands Quartet jest innowacyjnym, międzynarodowym zespołem, ...
Bogusław Linda w zwiastunie teledysku O.S.T.R. i Sebastiana Fabijańskiego!
Najpopularniejszy polski raper i legenda polskiego kina w jednym ...
Beata Szałwińska wydaje nową płytę
Beata Szałwińska, polska pianistka z Luxemburga wydaje w grudniu ...
Radio Azja już za tydzień!
Festiwal Radio Azja zbliża się wielkimi krokami! Już za tydzień, ...