Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 29.09.2012 A A A
Shopping and Fucking
RED.

Od przyszłego tygodnia, po wakacyjnej przerwie, powracają przedstawienia na deski Teatru Studyjnego działającego przy Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. 12 listopada odbędzie się premiera spektaklu „Shopping and Fucking” Marka Ravenhilla w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego. Przedstawienie skierowane jest wyłącznie do widzów dorosłych.


Shopping and Fucking jest pierwszą sztuką Marka Ravenhilla, autora m.in. Polaroidów i Produktu. Dramat zalicza się do nurtu „nowego brutalizmu”, określanego mianem „Cool Britannia” (Brytania na luzie). Prapremiera miała miejsce w 1996 roku w brytyjskim Royal Court Theatre Upstairs. W Polsce doszło do jednej realizacji teatralnej, która zakończyła się skandalem.

 

Shopping and Fucking ukazuje obraz współczesnego świata „jednorazowego użytku”, w którym wartości moralne zostały zastąpione przez chęć posiadania i wszystko łącznie z seksem, przemocą i narkotykami zredukowane zostaje do zwykłej transakcji. Bohaterowie dryfują bezwładnie przez moralny odkurzacz konsumpcji, a za ich działaniami stoi zagubienie, samotność i nienasycenie, którego zaspokoić nie mogą nawet ekstremalne doznania. Czarny humor obnaża tragikomiczność emocjonalnie skurczonego świata.

 

Imiona bohaterów (Mark, Robbie, Gary) nawiązują do imion członków brytyjskiego boybandu lat 90-tych „Take That” oraz piosenkarki Lulu, z którą wspólnie nagrali singiel „Relight my fire”.

 

W głównych bohaterów wcielą się aktorzy Wydziału Teatralnego PWSFTvT w Łodzi: Paulina Gałązka (Lulu), Piotr Bondyra (Gary), Konrad Korkosiński (Brian), Antoni Milancej (Robbie) oraz Marcel Sabat (Mark).

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (1)
PODOBNE TEMATY
Wojownik: premiera już w ten weekend
Teatr Pieśń Kozła we Wrocławiu zaplanował premierowe spektakle ...
23. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca
Głównymi bohaterami tegorocznej edycji festiwalu będą artyści ...
24. Konfrontacje Teatralne
Trwa 24. edycja Konfrontacji Teatralnych. Przed nami tydzień ...
„Imię” w Teatrze Studio Buffo
W Teatrze Studio Buffo na stałe zagościła inscenizacja francuskiej ...