Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 29.09.2012 A A A
Shopping and Fucking
RED.

Od przyszłego tygodnia, po wakacyjnej przerwie, powracają przedstawienia na deski Teatru Studyjnego działającego przy Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. 12 listopada odbędzie się premiera spektaklu „Shopping and Fucking” Marka Ravenhilla w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego. Przedstawienie skierowane jest wyłącznie do widzów dorosłych.


Shopping and Fucking jest pierwszą sztuką Marka Ravenhilla, autora m.in. Polaroidów i Produktu. Dramat zalicza się do nurtu „nowego brutalizmu”, określanego mianem „Cool Britannia” (Brytania na luzie). Prapremiera miała miejsce w 1996 roku w brytyjskim Royal Court Theatre Upstairs. W Polsce doszło do jednej realizacji teatralnej, która zakończyła się skandalem.

 

Shopping and Fucking ukazuje obraz współczesnego świata „jednorazowego użytku”, w którym wartości moralne zostały zastąpione przez chęć posiadania i wszystko łącznie z seksem, przemocą i narkotykami zredukowane zostaje do zwykłej transakcji. Bohaterowie dryfują bezwładnie przez moralny odkurzacz konsumpcji, a za ich działaniami stoi zagubienie, samotność i nienasycenie, którego zaspokoić nie mogą nawet ekstremalne doznania. Czarny humor obnaża tragikomiczność emocjonalnie skurczonego świata.

 

Imiona bohaterów (Mark, Robbie, Gary) nawiązują do imion członków brytyjskiego boybandu lat 90-tych „Take That” oraz piosenkarki Lulu, z którą wspólnie nagrali singiel „Relight my fire”.

 

W głównych bohaterów wcielą się aktorzy Wydziału Teatralnego PWSFTvT w Łodzi: Paulina Gałązka (Lulu), Piotr Bondyra (Gary), Konrad Korkosiński (Brian), Antoni Milancej (Robbie) oraz Marcel Sabat (Mark).

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (1)
PODOBNE TEMATY
SPEKTAKLOVE w Małej Warszawie
Spektakle z  repertuaru IMKA LIGHT będzie można obejrzeć ...
Dzień Teatru Publicznego w Teatrze Kubuś
Mamut na ulicach Kielc, debata kulturalna z udziałem lalek i ...
Teatr WARSawy w końcu stabilniejszy
Podczas posiedzenie Rady m.st. Warszawy, która odbyła się ...
Warszawska Opera Kameralna online
Warszawska Opera Kameralna namawia do pozostania w domach, zapraszając ...