Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 01.10.2012 A A A
Świat Harry'ego Pottera znowu na kartach książki?
KATARZYNA OCZKOWSKA
Materiał prasowy

W ostatnim wywiadzie dla BBC J. K. Rowling, autorka przygód o czarodzieju z blizną na czole, oznajmiła o zamiarze powrócenia do pisania książek skierowanych do młodych czytelników i nie wyklucza że będą to powieści ponownie osadzone w magicznym świecie Harry'ego Pottera.


Siedem tomów historii chłopca, który dowiaduje się że jest czarodziejem i rozpoczyna naukę w szkole magii Hogwart, przysporzyło J. K. Rowling niebywałej sławy – największej pośród żyjących pisarzy. Jednak autorka, wraz z siódmym tomem, zakończyła przygodę z Harrym Potterem i postanowiła napisać książkę dla dorosłych. Efektem jej starań jest nowa powieść The Casual Vacancy (w polskim przekładzie będzie nosiła nazwę Trafny wybór), która już w następny czwartek trafi do księgarń.

 

J. K. Rowling powiedziała, że kolejna książka będzie skierowana do dzieci, nie jako kontynuacja przygód Harry'ego Pottera, z którym definitywnie skończyła, ale być może będzie to historia osadzona w tym samym świecie.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Jeszcze bogatszy program. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie®
Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® zbliżają się ...
Olga Hund laureatką Nagrody Gombrowicza
Olga Hund, autorka książki „Psy ras drobnych”, została ...
Rozpoczyna się XVI Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Już po raz szesnasty ożywi letnią Warszawę i powita wracających ...
30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi
Jubileuszowa 30. edycja Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i ...