Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 01.10.2012 A A A
Świat Harry'ego Pottera znowu na kartach książki?
KATARZYNA OCZKOWSKA
Materiał prasowy

W ostatnim wywiadzie dla BBC J. K. Rowling, autorka przygód o czarodzieju z blizną na czole, oznajmiła o zamiarze powrócenia do pisania książek skierowanych do młodych czytelników i nie wyklucza że będą to powieści ponownie osadzone w magicznym świecie Harry'ego Pottera.


Siedem tomów historii chłopca, który dowiaduje się że jest czarodziejem i rozpoczyna naukę w szkole magii Hogwart, przysporzyło J. K. Rowling niebywałej sławy – największej pośród żyjących pisarzy. Jednak autorka, wraz z siódmym tomem, zakończyła przygodę z Harrym Potterem i postanowiła napisać książkę dla dorosłych. Efektem jej starań jest nowa powieść The Casual Vacancy (w polskim przekładzie będzie nosiła nazwę Trafny wybór), która już w następny czwartek trafi do księgarń.

 

J. K. Rowling powiedziała, że kolejna książka będzie skierowana do dzieci, nie jako kontynuacja przygód Harry'ego Pottera, z którym definitywnie skończyła, ale być może będzie to historia osadzona w tym samym świecie.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nominowani do Nagrody Gombrowicza
Nominacje otrzymali za swoje pierwsze książki, wydane w małych ...
SKOK W BOK! PRZEDSMAK PROGRAMU 7. BIG BOOK FESTIVAL
Duży Festiwal Czytania odbędzie się w długi czerwcowy weekend, ...
Pierwsze nazwiska gości Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej
Przyszło nam żyć w ciekawych czasach, pełnych szybkich zmian, ...
Seryjny morderca z Łodzi nie odpuszcza - "TRANS" Krzysztofa Domaradzkiego już na rynku.
Druga część łódzkiej trylogii kryminalnej, kontynuacja świetnie ...