Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 01.10.2012 A A A
Świat Harry'ego Pottera znowu na kartach książki?
KATARZYNA OCZKOWSKA
Materiał prasowy

W ostatnim wywiadzie dla BBC J. K. Rowling, autorka przygód o czarodzieju z blizną na czole, oznajmiła o zamiarze powrócenia do pisania książek skierowanych do młodych czytelników i nie wyklucza że będą to powieści ponownie osadzone w magicznym świecie Harry'ego Pottera.


Siedem tomów historii chłopca, który dowiaduje się że jest czarodziejem i rozpoczyna naukę w szkole magii Hogwart, przysporzyło J. K. Rowling niebywałej sławy – największej pośród żyjących pisarzy. Jednak autorka, wraz z siódmym tomem, zakończyła przygodę z Harrym Potterem i postanowiła napisać książkę dla dorosłych. Efektem jej starań jest nowa powieść The Casual Vacancy (w polskim przekładzie będzie nosiła nazwę Trafny wybór), która już w następny czwartek trafi do księgarń.

 

J. K. Rowling powiedziała, że kolejna książka będzie skierowana do dzieci, nie jako kontynuacja przygód Harry'ego Pottera, z którym definitywnie skończyła, ale być może będzie to historia osadzona w tym samym świecie.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi
Jubileuszowa 30. edycja Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i ...
Nagroda Literacka GDYNIA w Mieście Słowa 2019
Nagrodzie Literackiej GDYNIA, po raz kolejny, towarzyszy festiwal ...
Co naprawdę wydarzyło się w willi Polańskich 9 sierpnia 1969?
Za dwa dni minie 50 lat od chwili, kiedy Charles Manson zleca ...
Nowe wydanie pierwszej książki Neli Małej Reporterki
Gdy miała pięć lat, zaczęła podróżować po świecie i ...