Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 02.10.2012 A A A
Pierwszy Klub Komediowy w Polsce otwiera swe podwoje
OLGA PLESIŃSKA

Z początkiem października w Warszawie, rozpoczęło regularną działalność miejsce, które jest prawdziwym novum na polskim kulturalnym rynku. Klub Komediowy - forma ciesząca się popularnością w wielu miejscach na świecie, to codzienna dawka ambitnego humoru w klubowo- kawiarnianej oprawie.


- W naszym repertuarze znajdzie się miejsce zarówno dla rzeczy nowych, nietuzinkowych i odważnych, zdobywających coraz większa popularność takich, jak: burleska, stand-up, improwizacja teatralna, jak i dla artystów najbardziej uznanych (m.in. Rafał Rutkowski, Michał Walczak - przyp. red.) - mówi Michał Sufin, jeden z założycieli Klubu. - Jesteśmy otwarci na nowe inicjatywy i chcemy twórczo wpływać na scenę rozrywkową w Polsce. W klubie artyści mogą pozwolić sobie na więcej, chcemy żeby nasza piwnica stała się początkiem artystycznych eksperymentów na miarę tradycji najlepszych polskich kabaretów i satyryków.

 

Co wyjdzie z tego eksperymentu? "Pan Harold", w wykonaniu grupy Klancyk, stworzony pod okiem mistrzów improwizacji komediowej z Teatru iO w Chicago, czy improwizacje na temat najnowszej powieści Doroty Masłowskiej "Kochanie, zabiłam nasze koty, czyli napiszmy to jeszcze raz" brzmią doprawdy obiecująco. Do tego występy najbardziej znanych polskich standup-owców, open mici- scena otwarta dla publiczności, dżem impro i wiele innych, nie wpisujących się w ścisłe ramy atrakcji.

 

Działa już oficjalna strona Klubu Komediowego, który swoją siedzibę znalazł po dawnej Klubokawiarni na ul. Chłodnej 25 w Warszawie. Pod adresem www.klubkomediowy.pl można znaleźć szczegółowe informacje o nadchodzącym repertuarze. Dodatkowo wiadomo, że ceny mają być zachęcające, nawet dla oszczędnych. Czego zatem chcieć więcej?

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (1)
PODOBNE TEMATY
Początek lutego z Karnawałem Teatralnym
Rodzinne sprawy ukazane z przymrużeniem oka, inauguracja Komedialni ...
Impro na Społecznej Scenie Debiutów
W ramach projektu Stand-Up Debiuty Teatr WARSawy zaprasza na ...
Czy Ursynów to już STOLICA komedii? Zakończył się Festiwal Komedii Stolica
Miniony weekend (17-20 października) Dzielnicowy Ośrodek Kultury ...
Festiwal Komedii Stolica: Strzelająć śmiechem na Ursynowie
Wystrzałowa inscenizacja teatralna i nie mniej dynamiczny ...