Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 03.10.2012 A A A
Polska animacja frontem do dzieci
KAROLINA KORYŃSKA
Kadr z kultowej bajki "Bolek i Lolek". Źródło: tvp.pl

„Reksio”, „Bolek i Lolek” czy opowieść o „Dwóch takich co ukradli księżyc”- te kultowe pozycje, które powinny znaleźć się w repertuarze każdego szanującego się malucha to tylko niektóre z propozycji Przeglądu Filmowego „65 Lat Polskiej Animacji Dla Dzieci". Organizatorzy zadbali o to, aby dzieci na cały dzień przeniosły się w bajkowy świat animacji.


Zaplanowana na 6 października impreza dla dzieci zorganizowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej jest zwieńczeniem plenerowej wystawy „65 Lat Polskiej Animacji Dla Dzieci", którą podziwiać można na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

 

W programie między innymi pokazy kultowych filmów animowanych, które każdy na pewno pamięta z dzieciństwa. Na pokazy organizatorzy zapraszają od godziny 10 do kina Kultura oraz kina Rejs. Na nasze pociechy czekają również spotkania z twórcami, wykład dotyczący historii animacji dla dzieci oraz kończający przegląd występ rówieśników z zespołu „Małe Instrumenty”.

 

Nie małą atrakcją będą warsztaty animacji gdzie dzieciaki pod okiem profesjonalisty będą mogły wykazać się kreatywnością samodzielnie tworząc sceny z wykorzystanie rozmaitych, ciekawych rekwizytów.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Delegacja leśnych mieszkańców rusza na ocalenie klimatu!
Kiedy zmiany klimatyczne nadchodzą wielkimi krokami, czas na ...
Kino w Trampkach w domu i na wakacjach
Instytut Kultury Miejskiej ponownie jest partnerem Festiwalu ...