Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 03.10.2012 A A A
Polska animacja frontem do dzieci
KAROLINA KORYŃSKA
Kadr z kultowej bajki "Bolek i Lolek". Źródło: tvp.pl

„Reksio”, „Bolek i Lolek” czy opowieść o „Dwóch takich co ukradli księżyc”- te kultowe pozycje, które powinny znaleźć się w repertuarze każdego szanującego się malucha to tylko niektóre z propozycji Przeglądu Filmowego „65 Lat Polskiej Animacji Dla Dzieci". Organizatorzy zadbali o to, aby dzieci na cały dzień przeniosły się w bajkowy świat animacji.


Zaplanowana na 6 października impreza dla dzieci zorganizowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej jest zwieńczeniem plenerowej wystawy „65 Lat Polskiej Animacji Dla Dzieci", którą podziwiać można na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

 

W programie między innymi pokazy kultowych filmów animowanych, które każdy na pewno pamięta z dzieciństwa. Na pokazy organizatorzy zapraszają od godziny 10 do kina Kultura oraz kina Rejs. Na nasze pociechy czekają również spotkania z twórcami, wykład dotyczący historii animacji dla dzieci oraz kończający przegląd występ rówieśników z zespołu „Małe Instrumenty”.

 

Nie małą atrakcją będą warsztaty animacji gdzie dzieciaki pod okiem profesjonalisty będą mogły wykazać się kreatywnością samodzielnie tworząc sceny z wykorzystanie rozmaitych, ciekawych rekwizytów.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Prezentujemy plakat „Młodego renifera Alexa"
Idealna propozycja na rodzinne Mikołajki! Przepiękna, urzekająca ...
Zostań Młodym Jurorem 37. Festiwalu Ale Kino!
Chcesz przeżyć niezwykłą filmową przygodę? Jesteś pasjonatem ...
Festiwal Komedii STOLICA 2019
W dniach 17 – 20 października 2019 r odbędzie się druga ...
Rozpoczyna się XVI Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Już po raz szesnasty ożywi letnią Warszawę i powita wracających ...