Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 04.10.2012 A A A
Gitara w roli głównej
KAROLINA KORYŃSKA
Fot. sxc.hu

Gitara- można pomyśleć zwykłe drewniane pudło, jednak kiedy muzyk bierze ją do ręki i uderzając w struny tchnie w nią życie staje się narzędziem do przenoszenia emocji. Dodatkowo jeżeli muzyką wydobywającą się z instrumentu jest np. jazz- musi to być Wrocławski Festiwal Gitarowy „Gitara 2012”, który rusza już 10 października i potrwa aż do 8 listopada.


„Gitara” to festiwal, którego 15. edycja odbędzie się tradycyjnie we Wrocławiu i na ten czas to piękne miasto zmieni się w tętniącą strefę muzyczną. Pogram imprezy zapowiada same smaczki dla entuzjastów gitary w szerokim wydaniu. Zaproszeni goście zaprezentują różne oblicza tego wdzięcznego instrumentu- od jazzu, muzyki poważnej, poprzez muzykę latynoską oraz okraszone ognistym tańcem flamenco.

 

Organizowany od 1998 roku festiwal zrzesza wielu znakomitych muzyków, stanowi w ten sposób istotną pozycję w polskim kalendarium kulturalnym. Festiwal ma zasięg ogólnoeuropejski, zatem kunszt gitarowy zaprezentują w tym roku nie tylko znani rodacy ale i zagraniczni uczestnicy. Oprócz wysłuchania instrumentalistów organizatorzy przewidzieli lekcje mistrzowskie, wystawy instrumentów oraz szereg innych atrakcji gwarantujących niezapomniane przeżycia dla fanów gitarowego grania.

 

Na scenie zaprezentują się miedzy innymi: Ultra High Flamenco z Hiszpanii, Christian Haimel z Austrii, Paolo Cherici z Włoch czy nasz rodak Krzysztof Nieborak. Każdy z nich reprezentuje inny styl grania natomiast łączy ich na pewno jedno – miłość do gitary.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
CHELSEA zagra u Pameli
W poniedziałek (23.09.2019) w toruńskim Hard Rock Pubie Pamela ...
Ale pinkno ta piosynka była: Pieśni z podramowskiej wsi
Tradycja kilku pokoleń śpiewających kobiet i jedna ich ...
Młody Duch Tańca – projekt taneczny
„Młody Duch Tańca” to polsko-japoński projekt taneczny, ...
Rozpoczyna się XVI Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Już po raz szesnasty ożywi letnią Warszawę i powita wracających ...