Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 04.10.2012 A A A
Gitara w roli głównej
KAROLINA KORYŃSKA
Fot. sxc.hu

Gitara- można pomyśleć zwykłe drewniane pudło, jednak kiedy muzyk bierze ją do ręki i uderzając w struny tchnie w nią życie staje się narzędziem do przenoszenia emocji. Dodatkowo jeżeli muzyką wydobywającą się z instrumentu jest np. jazz- musi to być Wrocławski Festiwal Gitarowy „Gitara 2012”, który rusza już 10 października i potrwa aż do 8 listopada.


„Gitara” to festiwal, którego 15. edycja odbędzie się tradycyjnie we Wrocławiu i na ten czas to piękne miasto zmieni się w tętniącą strefę muzyczną. Pogram imprezy zapowiada same smaczki dla entuzjastów gitary w szerokim wydaniu. Zaproszeni goście zaprezentują różne oblicza tego wdzięcznego instrumentu- od jazzu, muzyki poważnej, poprzez muzykę latynoską oraz okraszone ognistym tańcem flamenco.

 

Organizowany od 1998 roku festiwal zrzesza wielu znakomitych muzyków, stanowi w ten sposób istotną pozycję w polskim kalendarium kulturalnym. Festiwal ma zasięg ogólnoeuropejski, zatem kunszt gitarowy zaprezentują w tym roku nie tylko znani rodacy ale i zagraniczni uczestnicy. Oprócz wysłuchania instrumentalistów organizatorzy przewidzieli lekcje mistrzowskie, wystawy instrumentów oraz szereg innych atrakcji gwarantujących niezapomniane przeżycia dla fanów gitarowego grania.

 

Na scenie zaprezentują się miedzy innymi: Ultra High Flamenco z Hiszpanii, Christian Haimel z Austrii, Paolo Cherici z Włoch czy nasz rodak Krzysztof Nieborak. Każdy z nich reprezentuje inny styl grania natomiast łączy ich na pewno jedno – miłość do gitary.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Trzydzieści pięć lat działalności zespołu Hunter
Hunter zaprasza do Krakowa na koncert z okazji XXXV lecia działalności ...
Sarsa autorką muzyki do JAK ZOSTAĆ GWIAZDĄ!
Sarsa, jedna z najoryginalniejszych polskich artystek, autorką ...
Tanki – singiel Pawła Tura zapowiadający jego solowy album
Paweł Tur, dotychczas lider rockowego zespołu Centrala57, pierwszym ...
„Korsarz” wraca do Warszawy
Po 150 latach nieobecności, 20 marca 2020 roku powraca na scenę ...