Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 04.10.2012 A A A
Robert Cray w BBC o kolejnej Grammy: "Keep it cool"
INFORMACJA PRASOWA / REDAKCJA
Na zdjęciu Robert Cray. Źródło: wikipedia.pl

Robert Cray gościł wczoraj rano w studio BBC One, zapowiadając swoją brytyjską trasę koncertową na marzec 2013. Polscy fani na szczęście nie muszą tak długo czekać - jego koncert już w najbliższą sobotę 6 października podczas Rawa Blues Festival w katowickim Spodku.


Robert Cray zanim przyjedzie do Polski na koncert inaugurujący europejską trasę koncertową przebywa w Wielkiej Brytanii. Dzisiaj rano gościł w studio BBC One. Dziennikarze porannego programu emitowanego w najpopularniejszej stacji telewizyjnej na Wyspach przedstawili Roberta Craya jako legendę i najmłodszego żyjącego członka Bluesowej Izby Sław, zdobywcę pięciu nagród Grammy i legendę bluesa, której płyty sprzedały się w liczbie ponad 12 milionów.

 

W trakcie audycji ogłoszono, że trasa koncertowa w Wielkiej Brytanii rozpocznie się w marcu 2013 i będzie obejmować 12 koncertów. Tymczasem najbliższy koncert Craya, inaugurujący pierwszą europejską trasę muzyka po premierze najnowszego albumu "Nothin' But Love", już w sobotę 6 października w katowickim Spodku.

 

Zgodnie z głosami krytyków, prezenterzy sugerują że po premierze nowego, 16 albumu niemal przesądzona jest kolejna nominacja do Grammy, na co Robert spokojnie zareagował "byłoby wspaniale, ale na razie +keep it cool+".

 

Robert Cray w trakcie rozmowy opowiada historię utworu "(Won't Be) Coming Home", do którego powstał najnowszy teledysk promujący ostatni album. Pojawił się również wątek tematyki społeczno-politycznej w bluesie oraz na ostatnich płytach artysty.

 

32. edycja Rawa Blues Festival odbędzie się w sobotę, 6 października w katowickim Spodku. Główną gwiazdą wieczoru jest właśnie The Robert Cray Band. Oprócz niego podczas koncertu finałowego zagrają Eric Sardinas & Big Motor, Roomful of Blues, The Reverend Peyton’s Big Damn Band, Davina & The Vagabonds oraz Irek Dudek Big Band. Po raz pierwszy w historii festiwalu, o tym który z zespołów zamiast zagrać na małej scenie otworzy koncert główny zdecydują internauci w drodze plebiscytu.W sumie przez 14 godzin na dwóch scenach zagra tego dnia 18 zespołów.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Henry No Hurry wyrusza w trasę po schroniskach górskich!
Ekipę Wawrzyńca Dabtowskiego spotkacie na przełęczach górskich ...
Pamiętamy '44: zapowiedź płyty Michała Urbaniaka "For Warsaw With Love
For Warsaw with love to tytuł płyty Michała Urbaniaka, która ...
MUSIC WITH NO BORDERS
"Music with No Borders” to wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie ...
DESTROYERS wraca na Śląsk po ponad 25 latach!
Destroyers to zespół, który szczyt popularności przeżywał ...