Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 04.10.2012 A A A
Teatr według Króla Maciusia I
KAROLINA KORYŃSKA
Jednym ze spektakli zaplanowanych w programie festiwalu jest "Księga Raju" w wykonaniu Teatru Żydowskiego w Warszawie. Fot. J. Barcz

Jak co roku jesień zapowiada się barwnie i kolorowo a to za sprawą 16 już Międzynarodowego Festiwalu dla Dzieci i Mlodzieży Korczak 2012. Tegoroczna edycja jest sczególnie ważna ponieważ zorganizowana w 70. rocznicę śmierci Janusza Korczaka - patrona festiwalu. Impreza rozpocznie się już 6 października w Warszawie.


Na 7 dni warszawską sceną artystyczną zawładną dzieciaki. Ich zdanie, potrzeby, fantazje będą w tym czasie najważniejsze, a to dlatego, iż festiwal w całości poświęcony jest małemu odbiorcy. Tegoroczną imprezę zorganizowano pod hasłem " Zostań Królem Maciusiem I ". Wszystkie spektakle czy happeningi dedykowane będą właśnie temu bohaterowi.

 

Oprócz szeregu wysatw, instalacji teatralnych, spektakli czy spotkań z twórcami, maluchy będą mogły współtworzyć pokazy artystyczne, budować swój własny świat, co pozwala na rozwijanie wyobraźni, o której często zapominamy w biegu codziennych zajęć. Co więcej mali artyści stwarzą własną rzeźbę, która zostanie zaprezentowana podczas widowiska zamykajacego przegląd.

 

Na 6 października organizatorzy zaplanowali pierwsze spektakle oczywiście w wydaniu międzynarodowym, takie jak: "Brzdęk, stuk, puk" w wykonaniu Theater o. N.z Niemiec, "Księga Raju" w wykonaniu Teatru Żydowskiego z Warszawy czy "Cyrk sierot" Les Sages Fous – Kanada. Oceniać gości będzie nie tylko profesjonalne jury, w skład którego wchodzą: Eva Carska (Kierowniczka Centrum Bibiana), Marek b. Chodaczyński (przewodniczący, manager kultury, reżyser teatralny, Prezes Stowarzyszenia Unia Teatr Niemożliwy – Teatr Lalek dla Dorosłych) oraz Hanna Baltyn (teatrolog, krytyk literacki, historyk teatru), jak również specjalnie powołane Junior Jury złożone z samych milusińskich aczykolwiek nie mniej profesjonalne.

 

Międzynarodowego Festiwalu dla Dzieci i Mlodzieży "Korczak" daje dzieciakom mozliwość obcowania z kultura i sztuką, tym samym budując w nich taką potrzebę w przyszłości.

 

Szczegółowy program festiwalu na oficjalnej stronie imprezy: www.korczak-festival.pl

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Delegacja leśnych mieszkańców rusza na ocalenie klimatu!
Kiedy zmiany klimatyczne nadchodzą wielkimi krokami, czas na ...
Kino w Trampkach w domu i na wakacjach
Instytut Kultury Miejskiej ponownie jest partnerem Festiwalu ...