Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 04.10.2012 A A A
Teatr według Króla Maciusia I
KAROLINA KORYŃSKA
Jednym ze spektakli zaplanowanych w programie festiwalu jest "Księga Raju" w wykonaniu Teatru Żydowskiego w Warszawie. Fot. J. Barcz

Jak co roku jesień zapowiada się barwnie i kolorowo a to za sprawą 16 już Międzynarodowego Festiwalu dla Dzieci i Mlodzieży Korczak 2012. Tegoroczna edycja jest sczególnie ważna ponieważ zorganizowana w 70. rocznicę śmierci Janusza Korczaka - patrona festiwalu. Impreza rozpocznie się już 6 października w Warszawie.


Na 7 dni warszawską sceną artystyczną zawładną dzieciaki. Ich zdanie, potrzeby, fantazje będą w tym czasie najważniejsze, a to dlatego, iż festiwal w całości poświęcony jest małemu odbiorcy. Tegoroczną imprezę zorganizowano pod hasłem " Zostań Królem Maciusiem I ". Wszystkie spektakle czy happeningi dedykowane będą właśnie temu bohaterowi.

 

Oprócz szeregu wysatw, instalacji teatralnych, spektakli czy spotkań z twórcami, maluchy będą mogły współtworzyć pokazy artystyczne, budować swój własny świat, co pozwala na rozwijanie wyobraźni, o której często zapominamy w biegu codziennych zajęć. Co więcej mali artyści stwarzą własną rzeźbę, która zostanie zaprezentowana podczas widowiska zamykajacego przegląd.

 

Na 6 października organizatorzy zaplanowali pierwsze spektakle oczywiście w wydaniu międzynarodowym, takie jak: "Brzdęk, stuk, puk" w wykonaniu Theater o. N.z Niemiec, "Księga Raju" w wykonaniu Teatru Żydowskiego z Warszawy czy "Cyrk sierot" Les Sages Fous – Kanada. Oceniać gości będzie nie tylko profesjonalne jury, w skład którego wchodzą: Eva Carska (Kierowniczka Centrum Bibiana), Marek b. Chodaczyński (przewodniczący, manager kultury, reżyser teatralny, Prezes Stowarzyszenia Unia Teatr Niemożliwy – Teatr Lalek dla Dorosłych) oraz Hanna Baltyn (teatrolog, krytyk literacki, historyk teatru), jak również specjalnie powołane Junior Jury złożone z samych milusińskich aczykolwiek nie mniej profesjonalne.

 

Międzynarodowego Festiwalu dla Dzieci i Mlodzieży "Korczak" daje dzieciakom mozliwość obcowania z kultura i sztuką, tym samym budując w nich taką potrzebę w przyszłości.

 

Szczegółowy program festiwalu na oficjalnej stronie imprezy: www.korczak-festival.pl

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Prezentujemy plakat „Młodego renifera Alexa"
Idealna propozycja na rodzinne Mikołajki! Przepiękna, urzekająca ...
Zostań Młodym Jurorem 37. Festiwalu Ale Kino!
Chcesz przeżyć niezwykłą filmową przygodę? Jesteś pasjonatem ...
Festiwal Komedii STOLICA 2019
W dniach 17 – 20 października 2019 r odbędzie się druga ...
Rozpoczyna się XVI Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Już po raz szesnasty ożywi letnią Warszawę i powita wracających ...