Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 05.10.2012 A A A
Premiery komiksowe w Łodzi
NATALIA LECH
Frank Miller to jeden z najbardziej rozpoznawalnych twórców komiksów na świecie.

Już jutro Klub Świata Komiksu (wydawnictwo Egmont Polska) przedstawi nowe premiery wydawnicze, wśród których są zarówno wznowienia uznanych komiksów, jak również zupełnie nowe pozycje.


Przygody Jonki, Jonka i Kleksa autorstwa Szarloty Pawel przeszły do klasyki polskiego komiksu dziecięcego. Ukazywały się one na łamach popularnego w latach 70. pisma "Świat Młodych". Premiera dwóch tomów losów bohaterów będzie przypomnieniem o ich świecie, którego granice wyznaczała jedynie wyobraźnia. Tom pierwszy- "Niech żyje wyobraźnia", opowiada o wspólnym sąsiedztwie Jonki i Jonka na osiedlu Własna Kępa. Bohaterowie wspólnie spędzają czas wraz z Kleksem, który jest niebieskim i bardzo przyjaznym stworkiem. Cała trójka ma bujną wyobraźnię, co sprzyja wymyślaniu najdziwniejszych zabaw, jak choćby zorganizowanie wyprawy samolotem na Wyspę Uśmiechu czy granie na flecie zrobionym z nogi od taboretu. Zaś tom drugi- "Pióro kontra flamaster" przedstawia historię Kleksa, który angażuje się w konflikt między producentami długopisów i flamastrów. Akcja odbywa się w dalekim mieście Metropolis, gdzie Kleks został twarzą kampanii reklamowej jednej ze spółek.

 

"Amerykański Wampir" Scotta Snydera jest fascynującą, mroczną opowieścią o wampirach. Skinner Sweet- główny bohater, jest pierwszym zrodzonym na amerykańskiej ziemi wampirem, który nie musi unikać światła słonecznego. Wampiry pochdzące z Europy starają się za wszelką cenę pozbyć konkurenta. Dalsza część opowieści przenosi czytelnika w lata 30. XX wieku. Akcja rozgrywa się w Las Vegas, gdzie Cash McCogan, szef policji postanowił rozwiązać sprawę korupcji i przestępczości. Wdaje się w konflikt z bogatym konsporpcjum, które buduje zaporę na rzece Kolorado. Gdy szefowie przedsiębiorstwa zaczynają powoli ginąć policjant odkrywa, że trafił w sam środek wojny pomiędzy najstarszymi wampirami świata.

 

Po 10 latach wznowiono drugi tom serii wybitnego rysownika i scenarzysty Mike'a Mignoli zatytułowany "Hellboy. Obudzić diabła". Głównym bohaterem opowieści jest istota z piekła rodem, będąca jednocześnie badaczem zjawisk paranormalnych- Hellboy. Został on sprowadzony na Ziemię przez Rasputina, by pomóc nazistowskim okultystom w zapewnieniu Hitlerowi zwycięstwa. Znalazł się on jednak w rękach aliantów. Gdy dorósł został agentem Biura Badań Paranormalnych  i Obrony (B.B.P.O). Wykonując swoją pracę usiłuje rozwiązać zagadkę własnej tożsamości. Drugi tom sprowadza powrót Rasputina i hitlerowskich naukowców, którzy pragną dokończyć dzieło zniszczenia. Jako agent B.B.P.O Hellboy rozwiązuje zagadkę projektu Vampir Storm.

 

Serię sensacyjną Framka Millera rozpoczyna tom noszący tytuł "Trudne pożegnanie". Akcja komiksu toczy się w Basin City, w którym od czasów rewolwerowców rządy sprawuje zamożna rodzina Roaków. Najstarszy członek rodu chcąc uchronić miasto przed upadkiem sprowadził do niego prostytutki z całego świata, dlatego właśnie zyskało ono miano Sin City-Miasto Grzechu.

 

Ostatnia już premierowa pozycja należy do Rene Goscinnego, znanego z serii "Asteriks. Osiedle bogów". Podczas festiwalu zostanie zaprezentowany 17 tom przygód Juliusza Cezara z Galami. Cezar zniechęcony próbami wyparcia Galów z amerykańskiej wioski postanowił ich ucywilizować. Postanowił wybudować rzymskie osiedle w pobliżu osady Asteriksa i Obeliksa. Przygoda rozpoczyna się, gdy w nocy następuje wyrąb lasu pod plac budowy.

 

Premiery wszystkich komiksów odbędą się w Łodzi w ramach 23. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Pytanie o obecność ojca
Ojciec w życiu dziecka jest zawsze ważny – niezależnie od ...
Poza prawdą /Premiera książki/
Miłość Adama do Antoniny skończyła się nagle. Odszedł. ...
Nowa data i formuła Big Book Festival 2020
Ósmy międzynarodowy Duży Festiwal Czytania odbędzie się ...
Ani kroku w tył, czyli dlaczego niektórych rzeczy nie da się uprościć i co z tego wynika
Co mają ze sobą wspólnego pułapka na myszy i wić bakterii? ...