Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 11.10.2012 A A A
„Maria i ja”- córka widziana oczyma ojca
KAROLINA KORYŃSKA

Czy jesteśmy w stanie wyobrazić sobie świat autystycznego dziecka? Co czują dzieci dotknięte tym schorzeniem? „Maria i ja”, to niezwykła książka pokazująca autyzm inaczej, bo oczyma kochającego ojca. Książka jest dostępna na polskim rynku od 10 października.


Miguela Gallardo to autor, który w swojej najnowszej książce porusza ten trudny temat, co więcej to on jest ojcem, z którego perspektywy ukazana jest cała historia. Ilustrowana publikacja przybliża nam problemy i lęki z jakimi borykają się dzieci z autyzmem. Autor próbuje łamać stereotypy pokazując jak niezwykłe relacje łączą go z córką oraz fakt, że bycie niepełnosprawnym nie ogranicza w kontaktach międzyludzkich.

 

„Maria i ja” to pełna humoru i optymizmu opowieść o relacji ojca z córką, którą autor osadził w czasie jednego ze wspólnych wakacyjnych wypadów. Autor bogato zilustrował książkę. Ponieważ obrazki są elementem świetnie wyrażającym emocje a zarazem są sposobem na komunikacje nie tylko Marii z ojcem ale każdym autystycznym dzieckiem.

 

Książka skierowana jest do każdego odbiorcy, który chce poznać swoje otoczenie i choć w małym stopniu poznać codzienność dzieci żyjących z autyzmem.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi
Jubileuszowa 30. edycja Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i ...
Nagroda Literacka GDYNIA w Mieście Słowa 2019
Nagrodzie Literackiej GDYNIA, po raz kolejny, towarzyszy festiwal ...
Co naprawdę wydarzyło się w willi Polańskich 9 sierpnia 1969?
Za dwa dni minie 50 lat od chwili, kiedy Charles Manson zleca ...
Nowe wydanie pierwszej książki Neli Małej Reporterki
Gdy miała pięć lat, zaczęła podróżować po świecie i ...