Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 11.10.2012 A A A
„Maria i ja”- córka widziana oczyma ojca
KAROLINA KORYŃSKA

Czy jesteśmy w stanie wyobrazić sobie świat autystycznego dziecka? Co czują dzieci dotknięte tym schorzeniem? „Maria i ja”, to niezwykła książka pokazująca autyzm inaczej, bo oczyma kochającego ojca. Książka jest dostępna na polskim rynku od 10 października.


Miguela Gallardo to autor, który w swojej najnowszej książce porusza ten trudny temat, co więcej to on jest ojcem, z którego perspektywy ukazana jest cała historia. Ilustrowana publikacja przybliża nam problemy i lęki z jakimi borykają się dzieci z autyzmem. Autor próbuje łamać stereotypy pokazując jak niezwykłe relacje łączą go z córką oraz fakt, że bycie niepełnosprawnym nie ogranicza w kontaktach międzyludzkich.

 

„Maria i ja” to pełna humoru i optymizmu opowieść o relacji ojca z córką, którą autor osadził w czasie jednego ze wspólnych wakacyjnych wypadów. Autor bogato zilustrował książkę. Ponieważ obrazki są elementem świetnie wyrażającym emocje a zarazem są sposobem na komunikacje nie tylko Marii z ojcem ale każdym autystycznym dzieckiem.

 

Książka skierowana jest do każdego odbiorcy, który chce poznać swoje otoczenie i choć w małym stopniu poznać codzienność dzieci żyjących z autyzmem.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Jeszcze bogatszy program. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie®
Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® zbliżają się ...
Olga Hund laureatką Nagrody Gombrowicza
Olga Hund, autorka książki „Psy ras drobnych”, została ...
Rozpoczyna się XVI Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Już po raz szesnasty ożywi letnią Warszawę i powita wracających ...
30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi
Jubileuszowa 30. edycja Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i ...