Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 12.10.2012 A A A
Teatralny Lublin
KAROLINA KORYŃSKA
Jednym z gości Konfrontacji Teatralnych w Lublinie będzie Paweł Passini. Fot. Joanna Kulik-Paliwoda

Wraz z jesienną aurą w klimatycznym anturażu oraz z niezliczoną ilością spektakli, koncertów, filmów i spotkań z twórcami zawitają do nas 17-ste już Konfrontacje Teatralne, które rok rocznie przyciągają do Lublina tłumy miłośników sztuk dramatycznych.


Międzynarodowe Konfrontacje Teatralne zaplanowane na 13-20 października, to jeden z najstarszych odbywających się obecnie festiwali, który swą markę budował na odpowiednio dobranym repertuarze i nietuzinkowych, oryginalnych inscenizacjach.

 

Tegoroczny festiwal otworzy, w niezwykły sposób przeobrażona Poczta Główna w Lublinie, której fasada rozbłyśnie w pokazie świetlnym zorganizowany przez artystów grupy kliku.com. Kolejnym elementem uroczystości ma być koncert Passini i przyjaciele" przygotowany przez Pawła Passiniego.

 

Efektowny początek to oczywiście tylko przedsmak tego, co wydarzy się w trakcie imprezy. Na teatralnej scenie zobaczymy między innymi artystów z Teatru Powszechnego w Warszawie, którzy pokażą „Marzenie Nataszy” wzorowane na dramacie autorstwa Jarosławy Pulinowicz. Pojawia się także nowości („Zamknięte drzwi”) w wykonaniu petersburskiego Teatru Post, który swoją polską premierę będzie miał właśnie w Lublinie. Niełatwy temat poruszy białoruski Teatr.doc, który w spektaklu „Dwóch w moim domu”, na podstawie doświadczeń opozycjonisty przedstawi problemy borykającej się z dyktaturą społeczności.

 

Kolejną nowością tegorocznej edycji będzie konferencja sieci Wschodnioeuropejskiej Platformy Sztuk Performatywnych (EEPAP). W ramach prezentacji działań sieci Artur Klinau przedstawi „Mińsk. Przewodnik po Mieście Słońca”, czyli opowieść o rodzinnym mieście. Tego samego dnia w Teatrze Starym wysłuchamy wierszy objawienia białoruskiej literatury- Volhi Hapeyvej, przy akompaniamencie Uladzislava Bubena.

 

Szczegóły program Konfrontacji Teatralnych dostępny jest na stronie www.17.konfrontacje.pl.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Teatr Zagra: „Republikę marzeń” oraz Koncert
Dzięki stopniowemu przywracaniu działalności instytucji kultury, ...
„INCOGNITO”
Jedną z największych zagadek wszech czasów jest szarawa, galaretowata ...
Teatr Wielki - Opera Narodowa ogłasza repertuar sezonu 2020/21
Przed nami 6 premier, 25 tytułów operowych i baletowych, szereg ...
SPEKTAKLOVE w Małej Warszawie
Spektakle z  repertuaru IMKA LIGHT będzie można obejrzeć ...