Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 12.10.2012 A A A
Teatralny Lublin
KAROLINA KORYŃSKA
Jednym z gości Konfrontacji Teatralnych w Lublinie będzie Paweł Passini. Fot. Joanna Kulik-Paliwoda

Wraz z jesienną aurą w klimatycznym anturażu oraz z niezliczoną ilością spektakli, koncertów, filmów i spotkań z twórcami zawitają do nas 17-ste już Konfrontacje Teatralne, które rok rocznie przyciągają do Lublina tłumy miłośników sztuk dramatycznych.


Międzynarodowe Konfrontacje Teatralne zaplanowane na 13-20 października, to jeden z najstarszych odbywających się obecnie festiwali, który swą markę budował na odpowiednio dobranym repertuarze i nietuzinkowych, oryginalnych inscenizacjach.

 

Tegoroczny festiwal otworzy, w niezwykły sposób przeobrażona Poczta Główna w Lublinie, której fasada rozbłyśnie w pokazie świetlnym zorganizowany przez artystów grupy kliku.com. Kolejnym elementem uroczystości ma być koncert Passini i przyjaciele" przygotowany przez Pawła Passiniego.

 

Efektowny początek to oczywiście tylko przedsmak tego, co wydarzy się w trakcie imprezy. Na teatralnej scenie zobaczymy między innymi artystów z Teatru Powszechnego w Warszawie, którzy pokażą „Marzenie Nataszy” wzorowane na dramacie autorstwa Jarosławy Pulinowicz. Pojawia się także nowości („Zamknięte drzwi”) w wykonaniu petersburskiego Teatru Post, który swoją polską premierę będzie miał właśnie w Lublinie. Niełatwy temat poruszy białoruski Teatr.doc, który w spektaklu „Dwóch w moim domu”, na podstawie doświadczeń opozycjonisty przedstawi problemy borykającej się z dyktaturą społeczności.

 

Kolejną nowością tegorocznej edycji będzie konferencja sieci Wschodnioeuropejskiej Platformy Sztuk Performatywnych (EEPAP). W ramach prezentacji działań sieci Artur Klinau przedstawi „Mińsk. Przewodnik po Mieście Słońca”, czyli opowieść o rodzinnym mieście. Tego samego dnia w Teatrze Starym wysłuchamy wierszy objawienia białoruskiej literatury- Volhi Hapeyvej, przy akompaniamencie Uladzislava Bubena.

 

Szczegóły program Konfrontacji Teatralnych dostępny jest na stronie www.17.konfrontacje.pl.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Wojownik: premiera już w ten weekend
Teatr Pieśń Kozła we Wrocławiu zaplanował premierowe spektakle ...
23. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca
Głównymi bohaterami tegorocznej edycji festiwalu będą artyści ...
24. Konfrontacje Teatralne
Trwa 24. edycja Konfrontacji Teatralnych. Przed nami tydzień ...
„Imię” w Teatrze Studio Buffo
W Teatrze Studio Buffo na stałe zagościła inscenizacja francuskiej ...