Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 14.10.2012 A A A
Magiczna Kraina Deltory
KAROLINA KORYŃSKA

Przyjaciele z czarownej krainy Deltory- Lief, Barda i Jasmine, po raz kolejny ruszają naprzeciw niebezpiecznej przygodzie. Celem wypraw dzielnej trójki jest zebranie 7 klejnotów z Pasa Deltory a „Góra Grozy” powinna dostarczyć im piąty kamień-szmaragd, którego niestety strzegą złe moce.


Po nie łatwych przejściach, jakie dostarczyły bohaterom poszukiwania czwartego ze szlachetnych kamieni- lapis lazuli, przyjaciele mieli nadzieję na łatwiejszą drogę w zdobywaniu kolejnych. Magiczne krainy oplatające ich ukochaną Deltorę zaplanowały dla nich jednak nie mniejsze wyzwania. Swą wędrówkę rozpoczynają od odwiedzenia przedziwnego lasu, pełnego dużych, niemal identycznych, bladolistnych drzew oraz tajemniczego źródełka, które jak się okazuje miało spory wpływ na dalsze losy przyjaciół.

 

Liefie - główny bohater, poprzysiągł ojcu, że dokończy jego dzieło i skompletuje kamienie z ofiarowanego mu pasa, co pomoże deltoranom uporać się z okrutnym Władcą Mroku, który skutecznie utrudniał im życie. Każdy z kamienia posiada przypisaną tylko sobie magiczną moc- i tak pierwszy z klejnotów złoty topaz jest symbolem wiary i pozwala właścicielowi kontaktować się ze światem umarłych, rubin- traci barwę gdy jego właściciel jest zagrożony, jest symbolem szczęścia, opal- to kamień nadziei, ułatwia przewidywanie przyszłości oraz lapis - lazuli – niebieski kamień o nie wyjaśnionej jeszcze mocy. Każdy z nich posiadał swoje właściwości, lecz tylko zebrane razem, 7 kamieni Deltrory, posiadały moc, która mogła zniszczyć największego wroga.

 

W mozolnej i wykańczającej podróży na Górę Grozy, gdzie miał spoczywać poszukiwany szmaragd, oprócz szeregu zagrożeń, wędrowcy mogą liczyć na pomoc napotkanych po drodze stworzeń (Kiny). Być może z ich niewielkim wsparciem uda się odzyskać cenny kamień.

 

Emily Roda, a w rzeczywistości Jennifer Rowe to niezwykle popularna australijska pisarka, której twórczość porównywana jest do dzieł słynnej na całym świecie autorki „Harrego Poterra”. Cykl „Pas Deltory” bije rekordy popularności i zaliczyć go można do światowej listy bestsellerów. Dla koneserów fantastyki jest to rzeczywiście łakomy kąsek. Książka zawiera również szereg cennych dla młodego człowieka przesłań pokazując jak wiele można osiągnąć działając razem i wierząc w przyjaźń i oczywiście, że dobro zawsze zatryumfuje nad złem. Akcja trzyma w napięciu i zdecydowanie nie pozwala na oderwanie się od lektury, a historia i obecność dziwnych magicznych stworków pozwala na uruchomienie wyobraźni, która działa jeszcze przez długi czas po przeczytaniu książki i to jest zdecydowanie motor na szarość dnia codziennego.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Delegacja leśnych mieszkańców rusza na ocalenie klimatu!
Kiedy zmiany klimatyczne nadchodzą wielkimi krokami, czas na ...
Kino w Trampkach w domu i na wakacjach
Instytut Kultury Miejskiej ponownie jest partnerem Festiwalu ...