Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 16.10.2012 A A A
„Ale Kino” młodego widza
KAROLINA KORYŃSKA

Wielkimi krokami zbliża się Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino. Każdy szanujący się kinoman, powinien odznaczyć czas między 2 a 9 grudnia jako obowiązkowy punkt w swoim kulturalnym kalendarium.


Sercem 30- tej odsłony ogólnoeuropejskiej imprezy jest jak co roku miasto koziołków czyli Poznań. Oczywiście stolica wielkopolski to nie jedyne miejsce, w jakie dotrą realizacje „Ale Kino”, ponieważ jak przyznają organizatorzy chęć propagowania ambitnego kina zmobilizowała ich do przybliżenia świata wielkiego ekranu również dzieciom z małych miejscowości. Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino pamięta jeszcze lata 60-te, kiedy była to impreza raczej lokalna, natomiast w miarę upływu czasu, po przez indywidualne podejście do widza i naturalnie świetne kino, urosła do rangi festiwalu o zasięgu ogólnoeuropejskim.

 

Celem festiwalu, a więc także pewną misją, jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży kina wartościowego, takiego które wraz z obrazem niesie za sobą również przesłanie, pozwalające młodemu człowiekowi na kształtowanie swojej wrażliwości. Oczywiście rodzaj przekazu i walory estetyczne, są ściśle dopasowane do określonej grupy wiekowej. Impreza filmowa pokazuje odbiorcy, że kino to świetna zabawa, na którą warto poświęcić wolny czas.

 

W programie, oprócz wielkich produkcji ze słynnych festiwali, będzie można również odnaleźć smaczki dla koneserów, czyli kino niszowe. Repertuar podzielono na sekcje, aby każdy mógł zaspokoić swoje potrzeby. Przede wszystkim sekcja „Filmy Aktorskie”, która w ramach Międzynarodowego Konkursu pokaże pełno i krótko- metrażowe produkcje aktorskie, które oceni nie tylko profesjonalna jury, ale dzieci i młodzież oraz publiczność festiwalowa. Sekcja „Filmy Animowane” jest kolejną konkursową odsłoną (tak jak w przypadku „Filmów Aktorskich”), gdzie tym razem ocenie będą poddane produkcje animowane.

 

Dużą popularnością wśród festiwalowych gości cieszą się spotkania z twórcami, producentami czy aktorami, które tworzą swego rodzaju forum dyskusyjne i pozwalają młodym ludziom na wyrażenie swych poglądów czy emocji.

 

Więcej szczegółów dotyczących programu na www.alekino.com.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Delegacja leśnych mieszkańców rusza na ocalenie klimatu!
Kiedy zmiany klimatyczne nadchodzą wielkimi krokami, czas na ...
Kino w Trampkach w domu i na wakacjach
Instytut Kultury Miejskiej ponownie jest partnerem Festiwalu ...