Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 17.10.2012 A A A
Łyk japońskiej kultury w CSW
OLGA PLESIŃSKA
Materiał organizatora

XIX edycja Międzynarodowych Spotkań Sztuki Akcji Rozdroże 2012 odbędzie się w przyszłym tygodniu (od 23 października) w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Tym razem polscy i japońscy twórcy zabiorą Was w podróż w głąb japońskiej kultury, ubierając ją w takie formy, jak: film, teatr, sztuki audiowizualne, taniec.


Rozdroże to festiwal organizowany od 1994  roku. Jego ideą przewodnią jest pokazanie interdyscyplinarnych, poszukujących twórców różnych krajów i kultur, którzy nie koniecznie są znani i uznawani w Polsce. Do tej pory Rozdroża gościły między innymi takich artystów, jak: zespół Piny Bausch z Niemiec, tancerza Kazuo Ohno z Japonii, grupę „Rosas” z Belgii oraz Meredith Monk z USA.

 

W tym roku festiwal skupiać się będzie na kulturze Japonii, prezentując zarówno artystów japońskich, jak i tych, dla których kultura Japonii jest inspiracją. Tym, co łączy tych twórców jest sposób ekspresji- wszyscy działają na pograniczu sztuk performatywnych i widowiskowych. Spektaklom towarzyszyć będą prelekcje i rozmowy z artystami.

 

Organizatorzy Festiwalu podkreślają, ze do tej pory nie było w Polsce prezentacji spektakli z Japonii, grupującej tak wybitnych i nowatorskich twórców – artystów, którzy zmieniają oblicze współczesnej sztuki.

 

Festiwal potrwa do 7 listopada. Informacje dotyczące programu festiwalu dostępne są na stronie internetowej Centrum Sztuki Współczesnej – www.csw.art.pl.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Teatr Zagra: „Republikę marzeń” oraz Koncert
Dzięki stopniowemu przywracaniu działalności instytucji kultury, ...
„INCOGNITO”
Jedną z największych zagadek wszech czasów jest szarawa, galaretowata ...
Teatr Wielki - Opera Narodowa ogłasza repertuar sezonu 2020/21
Przed nami 6 premier, 25 tytułów operowych i baletowych, szereg ...
SPEKTAKLOVE w Małej Warszawie
Spektakle z  repertuaru IMKA LIGHT będzie można obejrzeć ...