Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 17.10.2012 A A A
Łyk japońskiej kultury w CSW
OLGA PLESIŃSKA
Materiał organizatora

XIX edycja Międzynarodowych Spotkań Sztuki Akcji Rozdroże 2012 odbędzie się w przyszłym tygodniu (od 23 października) w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Tym razem polscy i japońscy twórcy zabiorą Was w podróż w głąb japońskiej kultury, ubierając ją w takie formy, jak: film, teatr, sztuki audiowizualne, taniec.


Rozdroże to festiwal organizowany od 1994  roku. Jego ideą przewodnią jest pokazanie interdyscyplinarnych, poszukujących twórców różnych krajów i kultur, którzy nie koniecznie są znani i uznawani w Polsce. Do tej pory Rozdroża gościły między innymi takich artystów, jak: zespół Piny Bausch z Niemiec, tancerza Kazuo Ohno z Japonii, grupę „Rosas” z Belgii oraz Meredith Monk z USA.

 

W tym roku festiwal skupiać się będzie na kulturze Japonii, prezentując zarówno artystów japońskich, jak i tych, dla których kultura Japonii jest inspiracją. Tym, co łączy tych twórców jest sposób ekspresji- wszyscy działają na pograniczu sztuk performatywnych i widowiskowych. Spektaklom towarzyszyć będą prelekcje i rozmowy z artystami.

 

Organizatorzy Festiwalu podkreślają, ze do tej pory nie było w Polsce prezentacji spektakli z Japonii, grupującej tak wybitnych i nowatorskich twórców – artystów, którzy zmieniają oblicze współczesnej sztuki.

 

Festiwal potrwa do 7 listopada. Informacje dotyczące programu festiwalu dostępne są na stronie internetowej Centrum Sztuki Współczesnej – www.csw.art.pl.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Wojownik: premiera już w ten weekend
Teatr Pieśń Kozła we Wrocławiu zaplanował premierowe spektakle ...
23. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca
Głównymi bohaterami tegorocznej edycji festiwalu będą artyści ...
24. Konfrontacje Teatralne
Trwa 24. edycja Konfrontacji Teatralnych. Przed nami tydzień ...
„Imię” w Teatrze Studio Buffo
W Teatrze Studio Buffo na stałe zagościła inscenizacja francuskiej ...