Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 17.10.2012 A A A
W przyszłym tygodniu w Krakowie rozpocznie się święto literatury
OLGA PLESIŃSKA

Uwaga mole książkowe! Już w przyszłym tygodniu w Krakowie rozpocznie się święto literatury, a właściwie Święto Światowej Literatury. W tym roku gośćmi Festiwalu Conrada będą autorzy i autorki z różnych krajów, prezetujących różne nurty, języki, kultury i światopoglądy. W dniach 22-28 października rozpocznie się szereg wydarzeń, których tematem przewodnim jest literatura. Codziennie zaplanowano coś ciekawego zarówno dla młodzieży, jak i dla dorosłych.


Conrad Festival nie jest wydarzeniem poświęconym twórczości Josepha Conrada, autor m.in. "Jądra ciemności", ale nie tylko. Organizatorzy i organizatorki podkreślają, że zalezy im na stworzeniu w Krakowie wielobarwnej mozaiki artystycznej, która będzie mogła zilustrować bogactwo światowej literatury, przybliżając polskiemu czytelnikowi mało znane dotąd obszary myśli i wrażliwości. Ideą przewodnią jest zorganizowanie imprezy o największym możliwym zasięgu i szeroko rozpoznawalnej na świecie.

 

W ciągu dnia odbywać się będą "Lekcje czytania" przeznaczone dla licealistów, popołudniami i wieczorami spotkania z pisarkami, dziennikarzami, publicystkami i felietonistami.

 

W tym roku Festiwal Conrada zaszczycą swoją obecnością między innymi z Polski: Zygmunt Bauman, Agata Bielik-Robson, Dorota Masłowska, Przemysław Czapliński, Jan Hartman, Andrzej Szahaj, Kazimiera Szczuka. Twórców zagranicznych reprezentować będą: Robert D. Kaplan, Martin Pollack, Dubravka Ugrešić, Jeanette Winterson czy Georgi Gospodinow.

 

Imprezie towarzyszyć będą również Targi Książki, które w tym roku odbędą się w Krakowie już po raz 16. w dniach 25-28 października.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nowa data i formuła Big Book Festival 2020
Ósmy międzynarodowy Duży Festiwal Czytania odbędzie się ...
Ani kroku w tył, czyli dlaczego niektórych rzeczy nie da się uprościć i co z tego wynika
Co mają ze sobą wspólnego pułapka na myszy i wić bakterii? ...
DEMONY DZIECIŃSTWA – UPIORY DOROSŁOŚCI
Opowieść o traumatycznym dzieciństwie. Bliznach, jakie pozostają ...
Napisz pamiętnik i zostań współautorem książki!
Gdy w internecie skończyły się ciekawe seriale a wszystkie ...