Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 17.10.2012 A A A
W przyszłym tygodniu w Krakowie rozpocznie się święto literatury
OLGA PLESIŃSKA

Uwaga mole książkowe! Już w przyszłym tygodniu w Krakowie rozpocznie się święto literatury, a właściwie Święto Światowej Literatury. W tym roku gośćmi Festiwalu Conrada będą autorzy i autorki z różnych krajów, prezetujących różne nurty, języki, kultury i światopoglądy. W dniach 22-28 października rozpocznie się szereg wydarzeń, których tematem przewodnim jest literatura. Codziennie zaplanowano coś ciekawego zarówno dla młodzieży, jak i dla dorosłych.


Conrad Festival nie jest wydarzeniem poświęconym twórczości Josepha Conrada, autor m.in. "Jądra ciemności", ale nie tylko. Organizatorzy i organizatorki podkreślają, że zalezy im na stworzeniu w Krakowie wielobarwnej mozaiki artystycznej, która będzie mogła zilustrować bogactwo światowej literatury, przybliżając polskiemu czytelnikowi mało znane dotąd obszary myśli i wrażliwości. Ideą przewodnią jest zorganizowanie imprezy o największym możliwym zasięgu i szeroko rozpoznawalnej na świecie.

 

W ciągu dnia odbywać się będą "Lekcje czytania" przeznaczone dla licealistów, popołudniami i wieczorami spotkania z pisarkami, dziennikarzami, publicystkami i felietonistami.

 

W tym roku Festiwal Conrada zaszczycą swoją obecnością między innymi z Polski: Zygmunt Bauman, Agata Bielik-Robson, Dorota Masłowska, Przemysław Czapliński, Jan Hartman, Andrzej Szahaj, Kazimiera Szczuka. Twórców zagranicznych reprezentować będą: Robert D. Kaplan, Martin Pollack, Dubravka Ugrešić, Jeanette Winterson czy Georgi Gospodinow.

 

Imprezie towarzyszyć będą również Targi Książki, które w tym roku odbędą się w Krakowie już po raz 16. w dniach 25-28 października.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Premiera książki Baracka Obamy "Odziedziczone marzenia. Spadek po moim ojcu"
12 lutego nakładem Wydawnictwa Agora ukaże się wznowienie ...
Poznaj tomy nominowane do Nagrody Europejski Poeta Wolności 2020
21. marca 2020 roku dowiemy się, kto otrzyma Nagrodę Literacką ...
Wydawnictwo Agora ogłasza konkurs na stworzenie najlepszej powieści sensacyjnej
Od dziś, 13 stycznia br., każdy kto już napisał lub jest ...