Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 17.10.2012 A A A
W przyszłym tygodniu w Krakowie rozpocznie się święto literatury
OLGA PLESIŃSKA

Uwaga mole książkowe! Już w przyszłym tygodniu w Krakowie rozpocznie się święto literatury, a właściwie Święto Światowej Literatury. W tym roku gośćmi Festiwalu Conrada będą autorzy i autorki z różnych krajów, prezetujących różne nurty, języki, kultury i światopoglądy. W dniach 22-28 października rozpocznie się szereg wydarzeń, których tematem przewodnim jest literatura. Codziennie zaplanowano coś ciekawego zarówno dla młodzieży, jak i dla dorosłych.


Conrad Festival nie jest wydarzeniem poświęconym twórczości Josepha Conrada, autor m.in. "Jądra ciemności", ale nie tylko. Organizatorzy i organizatorki podkreślają, że zalezy im na stworzeniu w Krakowie wielobarwnej mozaiki artystycznej, która będzie mogła zilustrować bogactwo światowej literatury, przybliżając polskiemu czytelnikowi mało znane dotąd obszary myśli i wrażliwości. Ideą przewodnią jest zorganizowanie imprezy o największym możliwym zasięgu i szeroko rozpoznawalnej na świecie.

 

W ciągu dnia odbywać się będą "Lekcje czytania" przeznaczone dla licealistów, popołudniami i wieczorami spotkania z pisarkami, dziennikarzami, publicystkami i felietonistami.

 

W tym roku Festiwal Conrada zaszczycą swoją obecnością między innymi z Polski: Zygmunt Bauman, Agata Bielik-Robson, Dorota Masłowska, Przemysław Czapliński, Jan Hartman, Andrzej Szahaj, Kazimiera Szczuka. Twórców zagranicznych reprezentować będą: Robert D. Kaplan, Martin Pollack, Dubravka Ugrešić, Jeanette Winterson czy Georgi Gospodinow.

 

Imprezie towarzyszyć będą również Targi Książki, które w tym roku odbędą się w Krakowie już po raz 16. w dniach 25-28 października.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi
Jubileuszowa 30. edycja Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i ...
Nagroda Literacka GDYNIA w Mieście Słowa 2019
Nagrodzie Literackiej GDYNIA, po raz kolejny, towarzyszy festiwal ...
Co naprawdę wydarzyło się w willi Polańskich 9 sierpnia 1969?
Za dwa dni minie 50 lat od chwili, kiedy Charles Manson zleca ...
Nowe wydanie pierwszej książki Neli Małej Reporterki
Gdy miała pięć lat, zaczęła podróżować po świecie i ...