Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 20.10.2012 A A A
Izrael zagra w Rotundzie
NATALIA LECH

W krakowskiej Rutundzie 21 października wystąpi jeden z najstarszych polskich zespółów undergroundowych Izrael. Po reaktywacji w 2006 roku oraz nagraniu w nowego krążka zatytułowanego "Izrael Meets Mad Professor" zespół nieprzerwanie koncertuje.


Grupa powstała w 1983 roku w Warszawie, z inicajtywy Roberta Brylewskiego (gitarzysta Brygady Kryzys) oraz Pawła Rozwadowskiego (wokalista zespołu Deuter). Skład zespołu powiększył się jeszcze w tym samym roku, co zaowocowało pierwszymi nagraniami studyjnymi. Dwa lata później wytwórnia Pronit wydała album "Biada, biada, biada" z czołowym singlem "Rastaman nie kłamie". Publiczność miała okazję spotkać zespół Izrael podczas festiwalu w Jarocinie w 1984 roku, którego stał się stałym gościem. Po licznych zmianach w składzie grupy, zagranicznych koncertach w Czechosłowacji, Austrii i Anglii zespół wyjechał do 
Londynu by nagrywać nowy krążek. Powrócili do Polski w 1993 roku, aby wystąpić w kolejny raz w Jarocinie i zaprezentować utwory z płyty "Duchowa rewolucja vol. 2". Ostatnim koncertem, przed rozpadem zespołu, stał się występ na katowickich "Odjazdach" w 1994 roku. Rok później, jak się wówczas wydało, grupa przestała istnieć.

 

W 2006 roku doszło do reaktywacji zespołu pod nazwą Magnetosfera. A już w następnym roku Robert "Afa" Brylewski, Paweł "Kelner" Rozwadowski, Darusz "Maleo" Malejonek, Włodzimierz "Kinior" Kiniorski, Piotr "Samohut" Subotkiewicz i Sławomir "Dżu Dżu" Wróblewski grali pod starym szyldem Izrael.

 

Pierwsza płyta po reaktywacji ukazała się w 2008 roku z premierowym materiałem "Dża ludzie". Zaś najnowszy krążek zatytułowany jest "Izrael Meets Mad Professor".

 

Z najnowszą twórczością grupy Izrael będzie można zapoznać się 21 października o godzinie 20:00 w Rotundzie. Bilety do nabycia przed koncertem w cenie 25/35 zł.

 

Nasza redakcja objęła koncert patronatem medialnym.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Henry No Hurry wyrusza w trasę po schroniskach górskich!
Ekipę Wawrzyńca Dabtowskiego spotkacie na przełęczach górskich ...
Pamiętamy '44: zapowiedź płyty Michała Urbaniaka "For Warsaw With Love
For Warsaw with love to tytuł płyty Michała Urbaniaka, która ...
MUSIC WITH NO BORDERS
"Music with No Borders” to wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie ...
DESTROYERS wraca na Śląsk po ponad 25 latach!
Destroyers to zespół, który szczyt popularności przeżywał ...