Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 20.10.2012 A A A
Izrael zagra w Rotundzie
NATALIA LECH

W krakowskiej Rutundzie 21 października wystąpi jeden z najstarszych polskich zespółów undergroundowych Izrael. Po reaktywacji w 2006 roku oraz nagraniu w nowego krążka zatytułowanego "Izrael Meets Mad Professor" zespół nieprzerwanie koncertuje.


Grupa powstała w 1983 roku w Warszawie, z inicajtywy Roberta Brylewskiego (gitarzysta Brygady Kryzys) oraz Pawła Rozwadowskiego (wokalista zespołu Deuter). Skład zespołu powiększył się jeszcze w tym samym roku, co zaowocowało pierwszymi nagraniami studyjnymi. Dwa lata później wytwórnia Pronit wydała album "Biada, biada, biada" z czołowym singlem "Rastaman nie kłamie". Publiczność miała okazję spotkać zespół Izrael podczas festiwalu w Jarocinie w 1984 roku, którego stał się stałym gościem. Po licznych zmianach w składzie grupy, zagranicznych koncertach w Czechosłowacji, Austrii i Anglii zespół wyjechał do 
Londynu by nagrywać nowy krążek. Powrócili do Polski w 1993 roku, aby wystąpić w kolejny raz w Jarocinie i zaprezentować utwory z płyty "Duchowa rewolucja vol. 2". Ostatnim koncertem, przed rozpadem zespołu, stał się występ na katowickich "Odjazdach" w 1994 roku. Rok później, jak się wówczas wydało, grupa przestała istnieć.

 

W 2006 roku doszło do reaktywacji zespołu pod nazwą Magnetosfera. A już w następnym roku Robert "Afa" Brylewski, Paweł "Kelner" Rozwadowski, Darusz "Maleo" Malejonek, Włodzimierz "Kinior" Kiniorski, Piotr "Samohut" Subotkiewicz i Sławomir "Dżu Dżu" Wróblewski grali pod starym szyldem Izrael.

 

Pierwsza płyta po reaktywacji ukazała się w 2008 roku z premierowym materiałem "Dża ludzie". Zaś najnowszy krążek zatytułowany jest "Izrael Meets Mad Professor".

 

Z najnowszą twórczością grupy Izrael będzie można zapoznać się 21 października o godzinie 20:00 w Rotundzie. Bilety do nabycia przed koncertem w cenie 25/35 zł.

 

Nasza redakcja objęła koncert patronatem medialnym.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Teatr Wielki - Opera Narodowa ogłasza repertuar sezonu 2020/21
Przed nami 6 premier, 25 tytułów operowych i baletowych, szereg ...
RMF w wersji online
Wielkimi krokami zbliża się XIX Rock May Festival w wersji ...
Muzyka na jubileuszowym Krakowskim Festiwalu Filmowym
Nie spotkamy się w tym roku pod Wawelem na plenerowych pokazach ...
Nowy album DIVINE WEEP w czerwcu
Długo oczekiwany, nowy album Divine Weep ukaże się już 8 ...