Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 25.10.2012 A A A
Blondynka na Bali
OLGA PLESIŃSKA
Źródło: wikipedia.pl

Samotna podróż do Indonezji, spotkanie z szamanem i Boże Narodzenie w towarzystwie najbardziej śmierdzących owoców świata - kolejna podróż Beaty Pawlikowskiej, która zaowocowała kolejną książką.


Polska podróżniczka odwiedziła wszystkie kontynenty, niezliczoną liczbę państw. Pisze o swoich niezwykłych przeżyciach z egzotycznych krain, opowiada o doświadczeniach, miejscach i zdarzeniach, które zrobiły na niej wrażenie. Na pierwszą podróż odkładała miesiącami. Gdy zaczęła pisać książki pieniądze na kolejne wyprawy znalazły się same, pojawili się sponsorzy.

 

Beata Pawlikowska podróżowanie nazywa swoim przeznaczeniem, zaś pisanie uważa za pasję. Zdaje się, że jest to połączenie doskonałe. "Blondynka na Bali" to kolejna książka- relacja, która wyszła spod jej ręki. Napisała ich już kilkadziesiąt.

 

Pisze również książki o swoim życiu, swoich przemyśeniach i odkryciach, które są dla niej ważne. Pisze o tym jak być sobą, jak odzyskać poczucie własnej wartości, stać się niezależną. W wywiadzie dla Vivy! powiedziała, że dostaje listy od ludzi, którym jej przemyślenia pomogły, otworzyły im oczy. Mówi o sobie jako o osobie wolnej, spełnionej, lubiącej siebie, szczęśliwej. Przyznawała się wielokrotnie do tego, że jest kobietą po tak zwanych "przejściach". To o czym pisze płynie z doświadczenia. I zdaje się, że 
właśnie to jest ciekawe i cenne.

 

"Blondynka na Bali" ukazała się nakładem Wydawnictwa G+J RBA i w październiku pojawiła się w księgarniach. Zajrzyjcie do niej, a może także do innych ksiązek Pawlikowskiej. Dowcipne, lekkie, a przy tym refleksyjne, mądre. Na pewno warto.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (1)
PODOBNE TEMATY
Nowa data i formuła Big Book Festival 2020
Ósmy międzynarodowy Duży Festiwal Czytania odbędzie się ...
Ani kroku w tył, czyli dlaczego niektórych rzeczy nie da się uprościć i co z tego wynika
Co mają ze sobą wspólnego pułapka na myszy i wić bakterii? ...
DEMONY DZIECIŃSTWA – UPIORY DOROSŁOŚCI
Opowieść o traumatycznym dzieciństwie. Bliznach, jakie pozostają ...
Napisz pamiętnik i zostań współautorem książki!
Gdy w internecie skończyły się ciekawe seriale a wszystkie ...