Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 12.11.2012 A A A
Polsko-niemiecka refleksja o przemijaniu
NATALIA LECH
Żródło: http://ckagora.pl/REQUIEM_DLA_MIEJSC_1_n545. Photos: copy © Bettina Malik

Najnowsza premiera teatru tańca novaTanz z Kolonii zatytułowana "Requiem dla miejsc" odbędzie się 23 listopada o godzinie 20 we Wrocławiu. Spektakl w reżyserii Sławomira Gepnera opowiada o wspomnieniach, nostalgii i przemijaniu. Wykonanie artystów pochodzących z różnych zakątków Europy, powoduje doskonałe połączenie: tańca, muzyki, filmu, designu, teatru i szeroko rozumianej sztuki.


Inspiracją dla twórców inscenizacji stała się muzyka oraz biografia Fryderyka Chopina. Artyści docenili podróże kompozytora, a ich znaczenie w życiu odnaleźli w jego twórczości. Spektakl bazuje na nostalgii i głebi nastojów odnalezionych w chopinowskich nutach.

Nie bez znaczenia pozostaje polsko-niemiecka współpraca nad sztuką. "Requiem dla miejsc" stało się dla artystów porozumieniem obu narodów na poziomie artystycznym. Nie skupiono się na historii i efektach jej przebiegu, w spektaklu najważniejsze są ogólnoludzkie analogie, mówiące o miejscach, których nie możemy zatrzymać i wydarzeniach, których nie chcemy zapomnieć. W centrum znalazły się także ludzkie emocje i pragnienie, którego nigdy nie możemy zaspokoić.

 

W obsadzie sztuki znaleźli się niezależni artyści: Marcus Bomski, Jose Manuel, Ortiz Sanchez, Carmen Casagrande, Hannah Platzer i Jelena Pietjou. Ich pokazowi towarzyszyć będą kompozycje Fryderyka Chopina w opracowaniu Achima Sondermanna.

 

Z kreatywnością i ekspresją grupy teatralnej novaTanz w sztuce "Requiem dla miejsc" będzie można zapoznać się 23 listopada podczas premierowego przedstawienia w Centrum Kultury AGORA we Wrocławiu.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Złap Groteskę w sieci
Po pierwszym tygodniu entuzjastycznie przyjętej akcji „Złap ...
SPEKTAKLE OPEROWE I BALETOWE NA PLATFORMIE VOD.TEATRWIELKI.PL
Teatr Wielki – Opera Narodowa zaprasza do zapoznania się z  ...
Teatr Groteska z niecodzienną propozycją dla swoich najmłodszych widzów!
Wspólna walka z koronawirusem trwa. Przez dwa najbliższe tygodnie ...
Początek lutego z Karnawałem Teatralnym
Rodzinne sprawy ukazane z przymrużeniem oka, inauguracja Komedialni ...