Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 12.11.2012 A A A
Polsko-niemiecka refleksja o przemijaniu
NATALIA LECH
Żródło: http://ckagora.pl/REQUIEM_DLA_MIEJSC_1_n545. Photos: copy © Bettina Malik

Najnowsza premiera teatru tańca novaTanz z Kolonii zatytułowana "Requiem dla miejsc" odbędzie się 23 listopada o godzinie 20 we Wrocławiu. Spektakl w reżyserii Sławomira Gepnera opowiada o wspomnieniach, nostalgii i przemijaniu. Wykonanie artystów pochodzących z różnych zakątków Europy, powoduje doskonałe połączenie: tańca, muzyki, filmu, designu, teatru i szeroko rozumianej sztuki.


Inspiracją dla twórców inscenizacji stała się muzyka oraz biografia Fryderyka Chopina. Artyści docenili podróże kompozytora, a ich znaczenie w życiu odnaleźli w jego twórczości. Spektakl bazuje na nostalgii i głebi nastojów odnalezionych w chopinowskich nutach.

Nie bez znaczenia pozostaje polsko-niemiecka współpraca nad sztuką. "Requiem dla miejsc" stało się dla artystów porozumieniem obu narodów na poziomie artystycznym. Nie skupiono się na historii i efektach jej przebiegu, w spektaklu najważniejsze są ogólnoludzkie analogie, mówiące o miejscach, których nie możemy zatrzymać i wydarzeniach, których nie chcemy zapomnieć. W centrum znalazły się także ludzkie emocje i pragnienie, którego nigdy nie możemy zaspokoić.

 

W obsadzie sztuki znaleźli się niezależni artyści: Marcus Bomski, Jose Manuel, Ortiz Sanchez, Carmen Casagrande, Hannah Platzer i Jelena Pietjou. Ich pokazowi towarzyszyć będą kompozycje Fryderyka Chopina w opracowaniu Achima Sondermanna.

 

Z kreatywnością i ekspresją grupy teatralnej novaTanz w sztuce "Requiem dla miejsc" będzie można zapoznać się 23 listopada podczas premierowego przedstawienia w Centrum Kultury AGORA we Wrocławiu.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Wojownik: premiera już w ten weekend
Teatr Pieśń Kozła we Wrocławiu zaplanował premierowe spektakle ...
23. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca
Głównymi bohaterami tegorocznej edycji festiwalu będą artyści ...
24. Konfrontacje Teatralne
Trwa 24. edycja Konfrontacji Teatralnych. Przed nami tydzień ...
„Imię” w Teatrze Studio Buffo
W Teatrze Studio Buffo na stałe zagościła inscenizacja francuskiej ...