Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 21.11.2012 A A A
Konkurs na grafikę dla Fabryki Słów!
OLGA PLESIŃSKA

Fabryka Słów ogłosiła konkurs na grafikę ze świata "Czerwonej Mgły" lub "Czarnego Horyzontu". Technika prac dowolna, czasu jeszcze sporo, a nagroda jest conajmniej osobliwa, ale z pewnoscią godna uwagi. Każdy by chciał znaleźć się w ilustracji do książki autorstwa Przemka "Trusta" Truścińskiego, czyż nie?


Dla niewtajemniczonych- "Czerwona Mgła" i "Czarny Horyzont" to futurystyczna fantastyka autorstwa Tomasza Kołodziejczaka, który wszędzie węszy zagładę i konieczność walki o przetrwanie. Obie pozycje ukazały się nakładem Fabryki Słów, "Czarny Horyzont" doczekał się nominacji do Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławieckiego w 2011 roku.

 

"Czerwona Mgła" to wizja Ziemi podbitej przez najeźdźców nie z tego świata. Na stronie wydawcy czytamy taki oto jej opis:

 

"Rzeczywistość pękła i na świat zstąpiła zagłada. Rzeczpospolita broni się jeszcze. Zawarła sojusz, a jej król pochodzi nie z tego świata. Oni nie chcą nas podbić. Nie chodzi im o nasze skarby. Interesuje ich tylko zadawanie bólu. Potrzebują go jak
powietrza. Żywią się nim. Walczymy ze złem elementarnym. Z pomocą technologii i czarów. Karabinem maszynowym i mieczem. Bombami i modlitwą. Musieliśmy odkryć na nowo dawno zapomniane rytuały, gesty i zabobony. Sięgnąć po narodowe symbole i magiczne artefakty. Granice wolności naszego świata wyznaczają menhiry, święte dęby, przydrożne kapliczki i najeżone lufami bunkry. Poza nimi rosną Czarne Horyzonty i pulsuje Czerwona Mgła. Tam jest martwy świat. My trwamy.
Zło dobrem zwyciężaj. Ciężko uzbrojonym i mocno opancerzonym."

 

Inspirujące? To spójrzcie na opis "Czarnego Horyzontu":

 

"Szukaliśmy życia w Kosmosie. Zagłada przyszła z innego wymiaru. Czas Gehenny. Europa jest trupem. Świat dogorywa.
Jegrów nie wolno się bać. Czerpią siłę ze strachu przeciwnika. Są mistrzami w pogoni za ofiarą. Nie walczymy z nimi jako emisariusze Dobra. Nie jesteśmy jakoś szczególnie dobrzy. Ale oni na pewno są źli. Zatem walczymy z nimi jako emisariusze normalności. Obrońcy ludzi, którzy chcą żyć w pokoju. Jak Ci nasi przodkowie, którzy stawali przeciwko Leninowi, albo Hitlerowi. Nie byli aniołami, a ich Polska nie była rajem. Lecz to nie znaczy, że zasłużyli na piekło jakie im zgotowano.Walczymy bo nie mamy innego wyboru. I żeby Polska nie zginęła… ".

 

Zatem wszyscy zdolni, narzędzia w dłoń, Fabryka Słów czeka na Wasze prace do 13 grudnia.

 

Nagroda główna – podobizna zwycięzcy (na podstawie zdjęcia) zostanie umieszczona (wrysowana) wraz z głównym bohaterem Kajetanem Kłobudzkim w ilustracji stworzonej przez Przemka "Trusta" Truścińskiego. Inne nagrody to książki wydanye przez Fabrykę Słów.

 

Szczegółowe informacje podane są na stronie wydawnictwa www.fabrykaslow.com.pl

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
„Mistrzowskie wyzwania” – rusza domowy konkurs filmowy!
W konkursie na film realizowany z domowego zacisza, na tematy ...
Napisz pamiętnik i zostań współautorem książki!
Gdy w internecie skończyły się ciekawe seriale a wszystkie ...
Konkurs na plakat Festiwalu Miasto Słowa
W tym roku Nagroda Literacka Gdynia obchodzi swoje 15 lecie. ...
Wygraj zaproszenie na przedstawienie w Teatrze Współczesnym w Warszawie /konkurs/
Teatr Współczesny w Warszawie to jeden z najbardziej stabilnych ...