Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 19.11.2012 A A A
SZPAK 2012 roztrzygnięty
OLGA PLESIŃSKA
Źródło: www.szpak.info.pl

Znani są już zwycięzcy tegoroczej edycji SZPAKA- Szczecińskiego Przeglądu Autorskich Kabaretów.


Bezapelacyjnym zwyciężcą okazał się Kabaret K2- pierwsze miejsce i nagroda publiczności.  Drugie miejsce nie zostało wyłonione. Trzecie miejsce zajęli ex-aequo kabaret Czołówka Piekła i solista Ścibor Szpak.

 

Zwycięzki kabaret K2 powstał w Zielonej Górze w maju 2012 roku jako kontynuacja kabaretu Chłopcy. Jego członkowie- Barciś i Mimi znani są z również występów z takimi kabaretami jak Hlynur i Babeczki z Rodzynkiem. Na swoim profilu na Facebooku piszą o sobie tak:

 

"Przez lata znajomości udało się nam wypracować wzajemne, prywatne rozumienie, które z powodzeniem przenosimy na scenę. Nasz kabaret jest żywy, oparty na stałym kontakcie z publicznością i ze sobą nawzajem - sporo improwizujemy. W naszych skeczach znajdziecie zarówno świeże obserwacje obyczajowe jak i sporą dawkę absurdu. Założyliśmy K2 bo kontentuje nas wspólne tworzenie i chcemy owo kontentowanie kontynuować... ".

 

Z pozytywnych informacji na temat tegorocznego SZPAKA zainteresowała nas taka, iż w trakcie przeglądu zostało uzbierane 974 zł na spełnienie marzenia 9-letniej Natalii, podopiecznej Fundacji Mam Marzenie, która pragnie pojechać do Disneylandu.

 

Kolejna edycja przeglądu za rok.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Wystartował nowy sezon w Klubie Komediowym
W zeszłym tygodniu oficjalnie rozpoczął się nowy sezon w ...
Festiwal Komedii STOLICA 2019
W dniach 17 – 20 października 2019 r odbędzie się druga ...
XVI Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera. Żydowski. Warszawski. Międzynarodowy.
To jedno z najważniejszych i najbardziej dynamicznych wydarzeń ...
Były rzecznik policji został stand-uperem
Krzysztof Hajdas przez blisko 30 lat był policjantem, a na emeryturze ...