Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 22.11.2012 A A A
Paszporty Polityki- nowe nominacje
KAROLINA KORYŃSKA

Przyznano kolejne nominacje w prestiżowym konkursie „Paszportów Polityki”. Grono wyróżnionych powiększyło się o kolejne sześć osób, które doceniono za pracę w kategoriach teatr oraz sztuki wizualne. Czekamy wciąż na zdradzenie listy nominowanych w kategoriach: muzyka poważna, muzyka popularna oraz literatura.


Do ujawnionych 6 listopada nominacji w kategorii film (Marcin Dorociński, Leszek Dawid, Macin Krzyształowicz), dołączyli tym razem przedstawiciele teatru oraz sztuk wizualnych. W kategorii teatr o Paszport walczyć będą: Iwan Wyrypajew, Mirosław Kaczmarek i Michał Borczuch, natomiast w kategorii sztuki wizualne swoją pracą zachwyca: Julita Wójcik, Radosław Szlaga i Katarzyna Krakowiak.

 

Jak przyznają organizatorzy w tym roku wybór był niezwykle trudny a krytycy często nie mogli dojść do porozumienia co do wyboru najwybitniejszych twórców z dziedziny kultury. Organizatorzy Paszportów Polityki informują na oficjalnej stronie konkursu jakie były pobudki do wybrania kandydatów:

 

Teatr:


  • Iwan Wyrypajew-  pochodzący z Syberii dramatopisarz, który otrzymał nominację między innymi za „przypomnienie polskiemu teatrowi, o tym że sztuka sceniczna może być również poezją”.
  • Mirosław Kaczmarek- poznański scenograf, którego doceniono za „uprawianie zaawansowanej sztuki widzenia i myślenia za pomącą przestrzeni i obrazów teatralnych”.
  • Michał Borczuch- urodzony w Krakowie reżyser, swoja nominację otrzymał za niezwykłą wrażliwość, która pozwala na tworzenie obrazów wyjątkowych.

 

Sztuki wizualne:


  • Julita Wójcik- pochodzi z Gdańska, performerka, nominacje otrzymała za nieustanne dążenie do pokazania jak ważnym jest aby życie było sztuką.
  • Radosław Szlaga- malarz i grafik mieszkający w Gliwicach, artystę doceniono za inteligentną i dojrzałą zabawę malarstwem, pokazującą zarazem, że wątek ludyczny nie musi tłumić przekazu”.
  • Katarzyna Krakowiak- jej pasją jest rzeźba i architektura, do grona nominowanych dołączyła za przypominanie o tym, że oprócz zmysłu wzroku mamy też słuch, który jest równie ważny.
Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Wojownik: premiera już w ten weekend
Teatr Pieśń Kozła we Wrocławiu zaplanował premierowe spektakle ...
23. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca
Głównymi bohaterami tegorocznej edycji festiwalu będą artyści ...
24. Konfrontacje Teatralne
Trwa 24. edycja Konfrontacji Teatralnych. Przed nami tydzień ...
„Imię” w Teatrze Studio Buffo
W Teatrze Studio Buffo na stałe zagościła inscenizacja francuskiej ...