Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 22.11.2012 A A A
Paszporty Polityki- nowe nominacje
KAROLINA KORYŃSKA

Przyznano kolejne nominacje w prestiżowym konkursie „Paszportów Polityki”. Grono wyróżnionych powiększyło się o kolejne sześć osób, które doceniono za pracę w kategoriach teatr oraz sztuki wizualne. Czekamy wciąż na zdradzenie listy nominowanych w kategoriach: muzyka poważna, muzyka popularna oraz literatura.


Do ujawnionych 6 listopada nominacji w kategorii film (Marcin Dorociński, Leszek Dawid, Macin Krzyształowicz), dołączyli tym razem przedstawiciele teatru oraz sztuk wizualnych. W kategorii teatr o Paszport walczyć będą: Iwan Wyrypajew, Mirosław Kaczmarek i Michał Borczuch, natomiast w kategorii sztuki wizualne swoją pracą zachwyca: Julita Wójcik, Radosław Szlaga i Katarzyna Krakowiak.

 

Jak przyznają organizatorzy w tym roku wybór był niezwykle trudny a krytycy często nie mogli dojść do porozumienia co do wyboru najwybitniejszych twórców z dziedziny kultury. Organizatorzy Paszportów Polityki informują na oficjalnej stronie konkursu jakie były pobudki do wybrania kandydatów:

 

Teatr:


  • Iwan Wyrypajew-  pochodzący z Syberii dramatopisarz, który otrzymał nominację między innymi za „przypomnienie polskiemu teatrowi, o tym że sztuka sceniczna może być również poezją”.
  • Mirosław Kaczmarek- poznański scenograf, którego doceniono za „uprawianie zaawansowanej sztuki widzenia i myślenia za pomącą przestrzeni i obrazów teatralnych”.
  • Michał Borczuch- urodzony w Krakowie reżyser, swoja nominację otrzymał za niezwykłą wrażliwość, która pozwala na tworzenie obrazów wyjątkowych.

 

Sztuki wizualne:


  • Julita Wójcik- pochodzi z Gdańska, performerka, nominacje otrzymała za nieustanne dążenie do pokazania jak ważnym jest aby życie było sztuką.
  • Radosław Szlaga- malarz i grafik mieszkający w Gliwicach, artystę doceniono za inteligentną i dojrzałą zabawę malarstwem, pokazującą zarazem, że wątek ludyczny nie musi tłumić przekazu”.
  • Katarzyna Krakowiak- jej pasją jest rzeźba i architektura, do grona nominowanych dołączyła za przypominanie o tym, że oprócz zmysłu wzroku mamy też słuch, który jest równie ważny.
Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
CZWORO DO POPRAWKI - nowa produkcja teatralna Fundacji Garnizon Sztuki
Fundacja Garnizon Sztuki rozpoczyna nowy projekt, którego zwieńczeniem ...
Gęstość zaludnienia. Historia wybuchu. Nowy spektakl w Teatrze Kana
Zapraszamy na wymowny, przejmujący spektakl o apokalipsie, o ...
„WYKRYWACZ KŁAMSTW" – JUBILEUSZOWA SZTUKA ANNY GORNOSTAJ!
W tym roku Dyrektor warszawskiego Teatru Capitol, Anna Gornostaj, ...
"Hamlet" na 70-lecie Teatru Dramatycznego
Rok 2019 będzie dla Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy rokiem ...