Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 30.11.2012 A A A
Smaczny kąsek dla fanów romansów- „Piękna debiutantka” już w księgarniach
OLGA PLESIŃSKA

„Piękna debiutantka” to powieść romantyczna osadzona w XIX-wiecznym Nowym Jorku. Jak na klasykę gatunku przystało opowiada o uczuciowych rozterkach, trudnych wyborach, przyjaźni wystawionej na próbę i, rzecz jasna, o miłości. To już ósma powieść amerykańskiej pisarki Siri Michell. Za „Piękną debiutantkę” Michell otrzymała w 2010 roku INSPY Award for Historical Fiction.


O czym jest książka? W nocie od wydawcy czytamy taki opis książki:

„Osadzona w realiach XIX-wiecznego Nowego Jorku powieść Mitchell przedstawia losy Clary, 17-letniej córki bogatego lekarza. Przed młodą kobietą postawiono nie lada zadanie – rodzina nalega, aby zadebiutowała w towarzystwie i oczarowała dziedzica najbogatszego rodu na tyle, żeby się jej oświadczył. Małżeństwo z Franklinem De Vriesem uratowałoby sytuację rodziny, jednakże perspektywa debiutu przeraża bohaterkę, a sprawę komplikuje dodatkowo fakt, iż przyjaciółka dziewczyny, Lizzie, również przygotowuje się do wejścia w towarzystwo. Ona również zamierza usidlić dziedzica, tym samym dziewczyny stają się rywalkami, a ich przyjaźń zostaje wystawiona na ciężką próbę. Pod surowym okiem ciotki dziewczyna przechodzi przyspieszony kurs towarzyskiej ogłady i wdziewa znienawidzony gorset. Równocześnie poznaje prawdziwe oblicze świata, w którym przyszło jej żyć… czasach dynamicznych przemian społecznych, napływu emigrantów oraz gwałtownego rozwoju przemysłu, 17-latka będzie zmuszona do podejmowania trudnych decyzji, a rodzinna tragedia dodatkowo zweryfikuje jej plany oraz marzenia”.

 

Faktycznie, powieść romantyczna wypisz wymaluj. Najciekawsze w tym wszystkim jest jednak to, kim jest jej autorka. Okazuje się, że Siri Michell jest absolwentką zarządzania biznesem na Uniwersytecie w Waszyngtonie, pracowała dla amerykańskiego rządu. Jej mąż pracuje w wojsku, w związku z czym Siri miała okazję mieszkać w wielu różnych miejscach na świecie. Jak sama pisze na swojej stronie, lubi obserwować i uczyć się życia innych kultur,  ale jej książki osadzone są w jej w własnej kulturze. Ciekawa postać. Czy jej nowa książka jest równie ciekawa sprawdźcie sami. Jest już w księgarniach.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nagroda Gombrowicza po raz piąty
Prezydent Radomia i Muzeum Witolda Gombrowicza ogłaszają kolejną ...
Jeszcze bogatszy program. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie®
Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® zbliżają się ...
Olga Hund laureatką Nagrody Gombrowicza
Olga Hund, autorka książki „Psy ras drobnych”, została ...
Rozpoczyna się XVI Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Już po raz szesnasty ożywi letnią Warszawę i powita wracających ...