Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 05.12.2012 A A A
Walt Disney symfonicznie
KAROLINA KORYŃSKA

20 grudnia w warszawskiej Sali Kongresowej w ramach cyklu Magiczne Koncerty odbędzie się premierowy pokaz koncertu filmowego „Fantazja 2000”, łączący muzykę symfoniczną z diney’owską animacją, która przez lata osiągnęła status kultowej na rynku światowej kinematografii.


Grupa TRINITY przy wsparciu The Walt Disney Company oraz Ambasady USA od kilku lat organizują wielkoformatowe widowiska, scalające pokolenia. Z pewnością każdy pamięta z dzieciństwa ponadczasowe produkcje Walta Disneya, które nie tylko zachwycają kunsztem wykonania ale niosą ze sobą uniwersalne wartości, które jak twierdzą organizatorzy skierowane są zarówno do dzieci jak i do dorosłych, poprzez to tworzą swego rodzaju pomost między rodzicem a jego pociechą.

 

Projekt Magiczne Koncerty zabiera widzów w świat nieograniczonej wyobraźni, gdzie każda historia opleciona jest muzyką na żywo. Takie spotkania często stanowią pierwszy kontakt milusińskich z muzyką wykonywaną przez orkiestrę symfoniczną. Jest to jedyne tego rodzaju wydarzenie kulturalne w Polsce, które odczarowuje muzykę poprzez cenione przez rodziców i uwielbiane przez dzieci opowieści.

 

„Fantazja 2000” zabierze nasze pociechy w świat animacji według Walta Disneya. Nie zabraknie znanych postaci takich jak: Myszka Miki oraz Kaczor Donald. Jest to bez wątpienia idealny prezent świąteczny, z którego wrażenia pozostaną z widzami na długo. O oprawę muzyczną zadba zespół złożony ze 120 muzyków, który w wykonaniu symfonicznym zinterpretuje filmowe melodie. W roli dyrygenta Marcin Nałęcz- Niesiołowski, absolwent Akademii muzycznej im. Fryderyka Chopina, natomiast potężnym dźwiękiem Salę Kongresową wypełni Chór Politechniki Warszawskiej oraz Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus.

 

Bilety dostępne są w trzech strefach cenowych: 49, 69 i 89 zł. Dla dzieci do lat czterech, siedzących na kolanach rodziców, wstęp jest bezpłatny.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Delegacja leśnych mieszkańców rusza na ocalenie klimatu!
Kiedy zmiany klimatyczne nadchodzą wielkimi krokami, czas na ...
Kino w Trampkach w domu i na wakacjach
Instytut Kultury Miejskiej ponownie jest partnerem Festiwalu ...