Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 07.12.2012 A A A
Sega, Creative Assembly i Games Workshop będą wspólnie tworzyć gry z serii Warhammer
INFORMACJA PRASOWA

SEGA® of America, Inc. i SEGA® Europe Ltd. ogłosiły dziś, że Creative Assembly™, wielokrotnie nagradzane studio odpowiedzialne za serię Total War™, oraz SEGA® Group podpisały umowę licencyjną z Games Workshop®, na podstawie której będą tworzyć gry w uniwersum Warhammera®.


W brytyjskim biurze studia Creative Assembly został powołany nowy zespół wyspecjalizowanych deweloperów, złożony z ludzi pracujących nad Total War, Alien™ IP oraz mobilnymi projektami, który już pracuje nad pierwszym tytułem Warhammera.

 

„W tym roku studio obchodzi swoje 25-lecie, więc jest to wręcz idealny moment na współpracę z tak szanowanym partnerem, nad projektem jak z marzeń.” - powiedział Tim Heaton, dyrektor studia Creative Assembly. „Wychowywaliśmy się na niezwykłym świecie Warhammera, który mocno wpłynął na każdego z nas zarówno, jako graczy jak i designerów.”

 

„Pracujemy nad grą w świecie Warhammera jakiej nikt jeszcze przed nami nie zrobił. Nasze 25-letnie doświadczenie w tworzeniu bardzo wysoko ocenianych gier, wykorzystamy do stworzenia takiego tytułu, który gracze po prostu pokochają.”

 

„Bardzo szanujemy SEGĘ oraz Creative Assembly za to co robią i czuliśmy, że z połączenia niezwykle bogatego i szczegółowego świata Warhammera z ich niezwykłym talentem deweloperskim może wyjść coś niezwykłego, z olbrzymim potencjałem” - powiedział Jon Gillard, szef działu licencji w Games Workshop. „Teraz gdy udało nam się połączyć siły, możemy spokojnie powiedzieć, że na graczy czekają naprawdę niezwykłe produkty. Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwościami jakie daje współpraca z Creative Assembly i już zabraliśmy się mocno do pracy.”

 

Pierwszy tytuł w uniwersum Warhammera dołączył do wielce oczekiwanego Total War™: Rome II i jeszcze nie posiadającej tytułu gry opartej na IP Obcego, jako jeden z pięciu projektów, będących w procesie produkcji w Creative Assembly - obecnie jednego z największych deweloperów w Europie.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nowy zwiastun Gatewalkers od polskiego studia A2 Softworks. Startuje ogólnodostępna alpha!
Kooperacyjna gra survivalowa z elementami RPG wchodzi w kolejną ...
Zremasterowane It came from space and ate our brains wychodzi już dziś!
Wydawca gier wideo All in! Games ogłosił, że It came from ...
KRAKEN: NOWE ROZSZERZENIE DO THE SURGE 2
Nowa zawartość zmierza do gry RPG akcji The Surge 2. Kraken, ...