Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 07.12.2012 A A A
Sega, Creative Assembly i Games Workshop będą wspólnie tworzyć gry z serii Warhammer
INFORMACJA PRASOWA

SEGA® of America, Inc. i SEGA® Europe Ltd. ogłosiły dziś, że Creative Assembly™, wielokrotnie nagradzane studio odpowiedzialne za serię Total War™, oraz SEGA® Group podpisały umowę licencyjną z Games Workshop®, na podstawie której będą tworzyć gry w uniwersum Warhammera®.


W brytyjskim biurze studia Creative Assembly został powołany nowy zespół wyspecjalizowanych deweloperów, złożony z ludzi pracujących nad Total War, Alien™ IP oraz mobilnymi projektami, który już pracuje nad pierwszym tytułem Warhammera.

 

„W tym roku studio obchodzi swoje 25-lecie, więc jest to wręcz idealny moment na współpracę z tak szanowanym partnerem, nad projektem jak z marzeń.” - powiedział Tim Heaton, dyrektor studia Creative Assembly. „Wychowywaliśmy się na niezwykłym świecie Warhammera, który mocno wpłynął na każdego z nas zarówno, jako graczy jak i designerów.”

 

„Pracujemy nad grą w świecie Warhammera jakiej nikt jeszcze przed nami nie zrobił. Nasze 25-letnie doświadczenie w tworzeniu bardzo wysoko ocenianych gier, wykorzystamy do stworzenia takiego tytułu, który gracze po prostu pokochają.”

 

„Bardzo szanujemy SEGĘ oraz Creative Assembly za to co robią i czuliśmy, że z połączenia niezwykle bogatego i szczegółowego świata Warhammera z ich niezwykłym talentem deweloperskim może wyjść coś niezwykłego, z olbrzymim potencjałem” - powiedział Jon Gillard, szef działu licencji w Games Workshop. „Teraz gdy udało nam się połączyć siły, możemy spokojnie powiedzieć, że na graczy czekają naprawdę niezwykłe produkty. Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwościami jakie daje współpraca z Creative Assembly i już zabraliśmy się mocno do pracy.”

 

Pierwszy tytuł w uniwersum Warhammera dołączył do wielce oczekiwanego Total War™: Rome II i jeszcze nie posiadającej tytułu gry opartej na IP Obcego, jako jeden z pięciu projektów, będących w procesie produkcji w Creative Assembly - obecnie jednego z największych deweloperów w Europie.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Ranking: Najciekawsze gry na podstawie filmów i programów telewizyjnych
Złota zasada rynku sztuki i rozrywki mówi: jeśli coś generuje ...
FARMING SIMULATOR 19 Z MILIONEM SPRZEDANYCH EGZEMPLARZY W ZALEDWIE 10 DNI!
Farming Simulator 19 nie przestaje zaskakiwać! Pomimo premiery ...
BOHATEROWIE WIEDŹMIŃSCY POWRACAJĄ NA PUZZLACH 17 GRUDNIA
Geralt, okrzyknięty przez Tygodnik Powszechny Najsłynniejszym ...
GAMES FOR IMPACT. GRY WIDEO, KTÓRE ZMIENIAJĄ ŚWIAT NA LEPSZE
W dniach 30 listopada – 1 grudnia w Warszawie odbędzie się ...