Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 12.12.2012 A A A
Tymon & The Transsistors w przedświątecznej trasie
OLGA PLESIŃSKA
Fot. Materiał organizatora

Świętując swoje 10 urodziny, Tymon & The Transistors wyrusza w ogólnopolską trasę koncertową. Zespół odwiedzi 11 miast rozsianych po całej Polsce.


Trasa zaczęła się 6 grudnia w Nowym Sączu. Do końca świąt Tranzystory przemierzą całą polskę wzdłuż i wszeż, kończąc koncertowanie na pomorzu. Odwiedzą Nowy Sącz, Tychy, Zieloną Górę, Wrocław, Kraków, Warszawę, Zgierz, Toruń, Słupsk, Gdynię i Suwałki. Zwieńczeniem trasy będzie wydanie w lutym 2013 albumu pt. „Koncert w Radiu Gdańsk“, którego nagranie pochodzi z 30 września 2012. Płytę z nagraniem z Koncertu w Radiu Gdańsk będzie można kupić tylko na koncertach zespołu.

 

Tymon & The Trnasistors grają od 2002 roku. Mają na swoim koncie ścieżkę dźwiękową do filmu " Wesele", która otrzymała   2005 roku Orła Akademii Filmowej oraz Złotą Kaczkę czasopisma "Film" i dwie płyty: „Don’t Panic! We’re From Poland“ wydaną w 2007 roku oraz „Bigos Heart“. Wydana w 2011 "Bigos Heart" zdobyła Fryderyka w kategorii "Muzyka Alternatywna".

 

Od roku 2008 Tymon i Tranzystory pracują nad głośnym już musicalem pt. „Polskie Gówno“, którego długo przekładana premiera odbędzie się we wrześniu 2013. W filmie występują zarówno znakomici aktorzy (Marian Dziędziel, Jan Peszek, Arek Jakubik, Sonia Bohosiewicz, Grzegorz Halama), jak i cała plejada wybitnych postaci polskiej sceny muzycznej (m.in.: Robert Brylewski, Tomasz Lipiński, Lech Janerka, Leszek Możdżer, Kasia Nosowska i Czesław Mozil).

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Be Inspired By Komeda
W tym roku przypada 50. rocznica śmierci Krzysztofa Komedy – ...
Wyznacz sobie jasny cel
Zakończył się XXI Ogólnopolski Przegląd Muzyki Więziennej ...
Znamy program Festiwalu Radio Azja!
Trzecia edycja Festiwalu Radio Azja, muzycznej odsłony Pięciu ...
ATROPHY na jedynym koncercie w Polsce
Agencje BeerBong Booking i Helicon Metal Promotions zapraszają ...