Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 12.12.2012 A A A
Tymon & The Transsistors w przedświątecznej trasie
OLGA PLESIŃSKA
Fot. Materiał organizatora

Świętując swoje 10 urodziny, Tymon & The Transistors wyrusza w ogólnopolską trasę koncertową. Zespół odwiedzi 11 miast rozsianych po całej Polsce.


Trasa zaczęła się 6 grudnia w Nowym Sączu. Do końca świąt Tranzystory przemierzą całą polskę wzdłuż i wszeż, kończąc koncertowanie na pomorzu. Odwiedzą Nowy Sącz, Tychy, Zieloną Górę, Wrocław, Kraków, Warszawę, Zgierz, Toruń, Słupsk, Gdynię i Suwałki. Zwieńczeniem trasy będzie wydanie w lutym 2013 albumu pt. „Koncert w Radiu Gdańsk“, którego nagranie pochodzi z 30 września 2012. Płytę z nagraniem z Koncertu w Radiu Gdańsk będzie można kupić tylko na koncertach zespołu.

 

Tymon & The Trnasistors grają od 2002 roku. Mają na swoim koncie ścieżkę dźwiękową do filmu " Wesele", która otrzymała   2005 roku Orła Akademii Filmowej oraz Złotą Kaczkę czasopisma "Film" i dwie płyty: „Don’t Panic! We’re From Poland“ wydaną w 2007 roku oraz „Bigos Heart“. Wydana w 2011 "Bigos Heart" zdobyła Fryderyka w kategorii "Muzyka Alternatywna".

 

Od roku 2008 Tymon i Tranzystory pracują nad głośnym już musicalem pt. „Polskie Gówno“, którego długo przekładana premiera odbędzie się we wrześniu 2013. W filmie występują zarówno znakomici aktorzy (Marian Dziędziel, Jan Peszek, Arek Jakubik, Sonia Bohosiewicz, Grzegorz Halama), jak i cała plejada wybitnych postaci polskiej sceny muzycznej (m.in.: Robert Brylewski, Tomasz Lipiński, Lech Janerka, Leszek Możdżer, Kasia Nosowska i Czesław Mozil).

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Czesław Mozil i muzykująca młodzież na święta
Czesław Mozil stworzył muzyczny kalendarz prowadzący słuchaczy ...
Opera Rara: Mieszkania jako małe sale koncertowe
Krakowski festiwal zaprosi publiczność do wspólnego muzykowania ...
Zagraj na Rawa Blues Festival
Ruszyły przygotowania do 39 edycji festiwalu Rawa Blues. Na ...
Dziś rusza Festiwal Radio Azja!
Już za chwilę Warszawę zaleją azjatyckie dźwięki. Przed ...