Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 13.12.2012 A A A
Po 6 latach ciszy King Diamond znów na scenie!
OLGA PLESIŃSKA
Źródło: en.wikipedia.org/wiki/King_Diamond

Doskonała wiadomość dla fanów ciężkiego brzmienia: King Diamond- legenda Heavy Metalu w maju (29) przyszłego roku zagra w Warszawie. Koncert odbędzie się w ramach trasy zespołu, pierwszej od 6 lat. Muzycy zapowiadają również nową płytę. Czyżby King Diamond planował swój wielki powrót?


"Ekskluzywny występ w Polsce! Król Heavy Metalu w najbardziej sopektakularnym show w historii"- tak o zbliżającym się koncercie pisze Metal Mind, jego organizator i współsponsor.

Utrzymane w stylistyce horroru, mroczne i pełne efektów specjalnych = koncerty Diamonda zawsze robiły- w przenośni i dosłownie- piorunujące wrażenie. Czy tym razem Król ma zamiar zaskoczyć czymś nowym swych fanów? Przez 2012 rok zespół przygotowywał się do powrotu na scenę. Na swojej stronie internetowej zapowiada tajemniczo: "King Diamond w trakcie swojej ponad 30-letniej kariery urósł do rangi ikony w historii Heavy Metalu. Lecz historia nadal się toczy".  Zatem macie niepowtarzalną szansę wpisać się w tą historię...

 

Oprócz koncertów muzyk zapowiada wydanie nowej płyty. Poprzednia trafiła do salonów muzycznych dość dawno, bo w 2007 roku, jednak nie nalezy zapominać o jej piorunującym sukcesie. Krążek "Give me your soul....please" otrzymał nominację do nagrody Grammy i stał się jedną z najbardziej uznanych płyt w historii muzyki metalowej. King Diamond od początku swojej kariery szokował wizerunkiem, jego utwory i występy budziny wiele kontrowersji. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt własnych albumów oraz gościnny udział w wielu produkcjach innych artystów.

 

Czekamy na kolejną odsłonę Kinga Diamonda. W jego nieodłącznej, mrocznej stylizacji rzecz jasna.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Henry No Hurry wyrusza w trasę po schroniskach górskich!
Ekipę Wawrzyńca Dabtowskiego spotkacie na przełęczach górskich ...
Pamiętamy '44: zapowiedź płyty Michała Urbaniaka "For Warsaw With Love
For Warsaw with love to tytuł płyty Michała Urbaniaka, która ...
MUSIC WITH NO BORDERS
"Music with No Borders” to wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie ...
DESTROYERS wraca na Śląsk po ponad 25 latach!
Destroyers to zespół, który szczyt popularności przeżywał ...