Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 17.12.2012 A A A
Nowa płyta Depeche Mode
KAROLINA KORYŃSKA
Źródło: wikipedia.pl

Legendarna grupa Depeche Mode powraca z 13. albumem. Premiera odbędzie się już w marcu 2013 roku, po której zespół wyruszy w światowe tournee.


Płyta powstała po podpisaniu kontraktu z należącą do Sony Music wytwórnią Columbia Records.  Tytuł i szczegóły dotyczące nowej płyty nie zostały jeszcze ujawnione, natomiast fani mogli się zapoznać z materiałami ze studia, które zespół ujawnił w październiku.

 

Zespół starał się przenieść energię i serce, które pokazują na scenie do nagrań studyjnych jakie usłyszymy na krążku. Wszystkie kompozycje stworzone zostały przez Gore'a i Dave'a Gahana.

 

Tuż po premierze płyty, zespół wyrusza w światową trasę koncertową. Ku wielkiemu zadowoleniu polskich miłośników Depeche Mode, brytyjska ekipa odwiedzi również nasz kraj. Grupa zagra w Warszawie  25 lipca na Stadionie Narodowym. Bilety w kilku wariantach cenowych są już w sprzedaży.

 

Na polskim rynku pojawiła się również książka biograficzna poświęcona wokaliście Depeche Mode - Dave'owi Gahanowi. Publikacja autorstwa Taylora Bakera, który stworzył miedzy innymi biografię Elvisa Presleya ujrzała światło dzienne w październiku, nakładem wydawnictwa Anakonda. W lutym 2013 roku planowane jest pojawienie się kolejnej książki o jednym z członków legendarnej grupy. Tym razem biografia Martina Gore'a autorstwa Dennisa Plauka i Andre Bosse, która pojawi się pod niemieckim tytułem "Insight - Martin Gore und Depeche Mode".

 

Depeche Mode to brytyjski zespół muzyczny, który powstał w 1980 roku w Basildon w Wielkiej Brytani. Grupa będąca niegdyś prekursorami post- punkowego grania obecnie tworzy w nurcie elektronicznego popu. Nazwę Depeche Mode powstała na skutek inspiracji francuskim magazynem mody, natomiast pierwotnie zespół nosił nazwę Composition of Sound.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Be Inspired By Komeda
W tym roku przypada 50. rocznica śmierci Krzysztofa Komedy – ...
Wyznacz sobie jasny cel
Zakończył się XXI Ogólnopolski Przegląd Muzyki Więziennej ...
Znamy program Festiwalu Radio Azja!
Trzecia edycja Festiwalu Radio Azja, muzycznej odsłony Pięciu ...
ATROPHY na jedynym koncercie w Polsce
Agencje BeerBong Booking i Helicon Metal Promotions zapraszają ...