Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 17.12.2012 A A A
Nowa płyta Depeche Mode
KAROLINA KORYŃSKA
Źródło: wikipedia.pl

Legendarna grupa Depeche Mode powraca z 13. albumem. Premiera odbędzie się już w marcu 2013 roku, po której zespół wyruszy w światowe tournee.


Płyta powstała po podpisaniu kontraktu z należącą do Sony Music wytwórnią Columbia Records.  Tytuł i szczegóły dotyczące nowej płyty nie zostały jeszcze ujawnione, natomiast fani mogli się zapoznać z materiałami ze studia, które zespół ujawnił w październiku.

 

Zespół starał się przenieść energię i serce, które pokazują na scenie do nagrań studyjnych jakie usłyszymy na krążku. Wszystkie kompozycje stworzone zostały przez Gore'a i Dave'a Gahana.

 

Tuż po premierze płyty, zespół wyrusza w światową trasę koncertową. Ku wielkiemu zadowoleniu polskich miłośników Depeche Mode, brytyjska ekipa odwiedzi również nasz kraj. Grupa zagra w Warszawie  25 lipca na Stadionie Narodowym. Bilety w kilku wariantach cenowych są już w sprzedaży.

 

Na polskim rynku pojawiła się również książka biograficzna poświęcona wokaliście Depeche Mode - Dave'owi Gahanowi. Publikacja autorstwa Taylora Bakera, który stworzył miedzy innymi biografię Elvisa Presleya ujrzała światło dzienne w październiku, nakładem wydawnictwa Anakonda. W lutym 2013 roku planowane jest pojawienie się kolejnej książki o jednym z członków legendarnej grupy. Tym razem biografia Martina Gore'a autorstwa Dennisa Plauka i Andre Bosse, która pojawi się pod niemieckim tytułem "Insight - Martin Gore und Depeche Mode".

 

Depeche Mode to brytyjski zespół muzyczny, który powstał w 1980 roku w Basildon w Wielkiej Brytani. Grupa będąca niegdyś prekursorami post- punkowego grania obecnie tworzy w nurcie elektronicznego popu. Nazwę Depeche Mode powstała na skutek inspiracji francuskim magazynem mody, natomiast pierwotnie zespół nosił nazwę Composition of Sound.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
„CZŁOWIEK Z LASU” – przełomowy projekt JOSZKA BRODY!
Ucieczka od zgiełku miasta, zmartwień, pracy. Powrót do natury, ...
Henry No Hurry wyrusza w trasę po schroniskach górskich!
Ekipę Wawrzyńca Dabtowskiego spotkacie na przełęczach górskich ...
Pamiętamy '44: zapowiedź płyty Michała Urbaniaka "For Warsaw With Love
For Warsaw with love to tytuł płyty Michała Urbaniaka, która ...
MUSIC WITH NO BORDERS
"Music with No Borders” to wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie ...