Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 18.12.2012 A A A
The xx wracają do Polski
KAROLINA KORYŃSKA
Źródło: pl.wikipedia.org/wiki/The_xx

Londyńskie trio The xx, które uważane jest za  jeden z najlepiej przyjętych debiutów ostatnich lat, już w marcu 2013 roku pojawi się w Polsce. Zespół wystąpi na warszawskim Torwarze w ramach promocji swojej najnowszej płyty.


Całkiem niedawno, bo we wrześniu, po niemal roku milczenia pojawił się kolejny album brytyjskiej grupy zatytułowany - „Coexist". Krążek promują single „Angels" i „Chained". The xx w którego składzie grają Jamie Smith, Romy Madley Croft, Oliver Sim, to najbardziej obiecujący zespół ostatnich lat. Świadczy o tym nie tylko to jaką popularnością cieszy się ten bądź co bądź alternatywny skład ale i fakt, że koncertowo grupa jest niezwykle rozchwytywana. Najnowszy album zyskał już aprobatę nie tylko rodzimych fanów, ale docierając do naszego kraju zapewnił sobie miejsce w pierwszej dwudziestce najchętniej kupowanych płyt w Polsce.

 

To już druga wizyta dobrze zapowiadającego się trio w naszym kraju. Nie tak dawno mogliśmy podziwiać artystów podczas tegorocznej edycji Heineken Open'er Festival. Ich muzyka bazuje w 100 % na emocjach, które dostarczają przysłowiowej „gęsiej skórki”. Zespół pojawił się na rynku muzycznym w 2009 roku debiutując albumem „xx”, który wyróżniono nagrodą Mercury Prize.

 

Warszawski koncert odbędzie się 14 maja 2013 roku w hali Torwaru. Na bilety na to niezwykłe widowisko muzyczne będzie można polować już od dzisiaj (18 grudnia) od godziny 12.00.

 

Posłuchajcie nowej wersji utworu Last Christmas zespołu Wham w wykonaniu The xx.

 

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Henry No Hurry wyrusza w trasę po schroniskach górskich!
Ekipę Wawrzyńca Dabtowskiego spotkacie na przełęczach górskich ...
Pamiętamy '44: zapowiedź płyty Michała Urbaniaka "For Warsaw With Love
For Warsaw with love to tytuł płyty Michała Urbaniaka, która ...
MUSIC WITH NO BORDERS
"Music with No Borders” to wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie ...
DESTROYERS wraca na Śląsk po ponad 25 latach!
Destroyers to zespół, który szczyt popularności przeżywał ...