Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 18.12.2012 A A A
The xx wracają do Polski
KAROLINA KORYŃSKA
Źródło: pl.wikipedia.org/wiki/The_xx

Londyńskie trio The xx, które uważane jest za  jeden z najlepiej przyjętych debiutów ostatnich lat, już w marcu 2013 roku pojawi się w Polsce. Zespół wystąpi na warszawskim Torwarze w ramach promocji swojej najnowszej płyty.


Całkiem niedawno, bo we wrześniu, po niemal roku milczenia pojawił się kolejny album brytyjskiej grupy zatytułowany - „Coexist". Krążek promują single „Angels" i „Chained". The xx w którego składzie grają Jamie Smith, Romy Madley Croft, Oliver Sim, to najbardziej obiecujący zespół ostatnich lat. Świadczy o tym nie tylko to jaką popularnością cieszy się ten bądź co bądź alternatywny skład ale i fakt, że koncertowo grupa jest niezwykle rozchwytywana. Najnowszy album zyskał już aprobatę nie tylko rodzimych fanów, ale docierając do naszego kraju zapewnił sobie miejsce w pierwszej dwudziestce najchętniej kupowanych płyt w Polsce.

 

To już druga wizyta dobrze zapowiadającego się trio w naszym kraju. Nie tak dawno mogliśmy podziwiać artystów podczas tegorocznej edycji Heineken Open'er Festival. Ich muzyka bazuje w 100 % na emocjach, które dostarczają przysłowiowej „gęsiej skórki”. Zespół pojawił się na rynku muzycznym w 2009 roku debiutując albumem „xx”, który wyróżniono nagrodą Mercury Prize.

 

Warszawski koncert odbędzie się 14 maja 2013 roku w hali Torwaru. Na bilety na to niezwykłe widowisko muzyczne będzie można polować już od dzisiaj (18 grudnia) od godziny 12.00.

 

Posłuchajcie nowej wersji utworu Last Christmas zespołu Wham w wykonaniu The xx.

 

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Be Inspired By Komeda
W tym roku przypada 50. rocznica śmierci Krzysztofa Komedy – ...
Wyznacz sobie jasny cel
Zakończył się XXI Ogólnopolski Przegląd Muzyki Więziennej ...
Znamy program Festiwalu Radio Azja!
Trzecia edycja Festiwalu Radio Azja, muzycznej odsłony Pięciu ...
ATROPHY na jedynym koncercie w Polsce
Agencje BeerBong Booking i Helicon Metal Promotions zapraszają ...