Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 18.01.2013 A A A
Znamy kolejne gwiazdy Heineken Open'er Festival 2013
TOMASZ ŁUKASZEWSKI
Jedną z gwiazd Open'er Festival 2013 będzie Maria Peszek. Fot. źródło: pl.wikipedia.org/wiki/Maria_Peszek

Organizatorzy Open'er Festival ujawnili kolejnych artystów, którzy w tym roku pojawią się na gdyńskim festiwalu. Do wcześniej zapowiedzianych zespołów Blur, Queens of the Stone Age, Arctic Monkeys oraz Kings of Leon dołączą Animal Collective, Tame Impala, Maria Peszek i Disclosure. Szykuje się zatem kolejna fantastyczna edycja imprezy. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 3-6 lipca 2013, tradycyjnie na terenie lotniska Gdynia-Kosakowo.


Animal Collective na gdyńskim festiwalu promować będzie swój najnowszy krążek "Centipede Hz". Ich muzyka to wybuchowa mieszanka psychodeli, popu, alternatywnego rocka i mnóstwa improwizacji zarówno muzycznej jak i show scenicznego. Zespół na swoim koncie ma 9 płyt i jest częstym gościem najważniejszych festiwali muzycznych na świecie.

 

Polskim akcentem festiwalu w tym roku będzie Maria Peszek, która na pewno będzie prezentować utwory z nowej płyty zatytułowanej "Jezus Maria Peszek". Krążek ten jest wyjątkowy dla artystki, jest ona bowiem nie tylko wokalistką i autorką tekstów, ale także kompozytorką i producentką płyty.

 

Tame Impala to australijski zespół, który w swoich inspiracjach muzycznych nawiązuje do psychodelicznego rocka sprzed paru dekad. Na swoim koncie mają dwa świetnie przyjęte albumy, z których utwory na pewno zagrają na festiwalu.

 

Po raz pierwszy na Open'erze zagra brytyjski deuet elektroniczny Disclosure. Zespół tworzy dwóch braci Lawrence, którzy w Gdyni promować będą swój debiutancki album przepełniony elektroniczną muzyką taneczną.

 

Bilety są już w sprzedaży i można je nabyć w Altersklepie oraz w punktach sprzedaży sieci Ticketpro. Koszt za wejściówki to:

  • Karnet 4-dniowy - 470 zł.
  • Karnet 4-dniowy z polem namiotowym (2-7 lipca) - 550 zł.
  • Bilet jednodniowy - 189 zł.
Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (1)
PODOBNE TEMATY
Bogusław Linda w zwiastunie teledysku O.S.T.R. i Sebastiana Fabijańskiego!
Najpopularniejszy polski raper i legenda polskiego kina w jednym ...
Beata Szałwińska wydaje nową płytę
Beata Szałwińska, polska pianistka z Luxemburga wydaje w grudniu ...
Radio Azja już za tydzień!
Festiwal Radio Azja zbliża się wielkimi krokami! Już za tydzień, ...
Alicja Węgorzewska z prestiżową amerykańską nagrodą Callas Tribute Prize!
Alicja Węgorzewska z prestiżową amerykańską nagrodą Callas ...