Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 18.01.2013 A A A
Znamy kolejne gwiazdy Heineken Open'er Festival 2013
TOMASZ ŁUKASZEWSKI
Jedną z gwiazd Open'er Festival 2013 będzie Maria Peszek. Fot. źródło: pl.wikipedia.org/wiki/Maria_Peszek

Organizatorzy Open'er Festival ujawnili kolejnych artystów, którzy w tym roku pojawią się na gdyńskim festiwalu. Do wcześniej zapowiedzianych zespołów Blur, Queens of the Stone Age, Arctic Monkeys oraz Kings of Leon dołączą Animal Collective, Tame Impala, Maria Peszek i Disclosure. Szykuje się zatem kolejna fantastyczna edycja imprezy. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 3-6 lipca 2013, tradycyjnie na terenie lotniska Gdynia-Kosakowo.


Animal Collective na gdyńskim festiwalu promować będzie swój najnowszy krążek "Centipede Hz". Ich muzyka to wybuchowa mieszanka psychodeli, popu, alternatywnego rocka i mnóstwa improwizacji zarówno muzycznej jak i show scenicznego. Zespół na swoim koncie ma 9 płyt i jest częstym gościem najważniejszych festiwali muzycznych na świecie.

 

Polskim akcentem festiwalu w tym roku będzie Maria Peszek, która na pewno będzie prezentować utwory z nowej płyty zatytułowanej "Jezus Maria Peszek". Krążek ten jest wyjątkowy dla artystki, jest ona bowiem nie tylko wokalistką i autorką tekstów, ale także kompozytorką i producentką płyty.

 

Tame Impala to australijski zespół, który w swoich inspiracjach muzycznych nawiązuje do psychodelicznego rocka sprzed paru dekad. Na swoim koncie mają dwa świetnie przyjęte albumy, z których utwory na pewno zagrają na festiwalu.

 

Po raz pierwszy na Open'erze zagra brytyjski deuet elektroniczny Disclosure. Zespół tworzy dwóch braci Lawrence, którzy w Gdyni promować będą swój debiutancki album przepełniony elektroniczną muzyką taneczną.

 

Bilety są już w sprzedaży i można je nabyć w Altersklepie oraz w punktach sprzedaży sieci Ticketpro. Koszt za wejściówki to:

  • Karnet 4-dniowy - 470 zł.
  • Karnet 4-dniowy z polem namiotowym (2-7 lipca) - 550 zł.
  • Bilet jednodniowy - 189 zł.
Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (1)
PODOBNE TEMATY
„CZŁOWIEK Z LASU” – przełomowy projekt JOSZKA BRODY!
Ucieczka od zgiełku miasta, zmartwień, pracy. Powrót do natury, ...
Henry No Hurry wyrusza w trasę po schroniskach górskich!
Ekipę Wawrzyńca Dabtowskiego spotkacie na przełęczach górskich ...
Pamiętamy '44: zapowiedź płyty Michała Urbaniaka "For Warsaw With Love
For Warsaw with love to tytuł płyty Michała Urbaniaka, która ...
MUSIC WITH NO BORDERS
"Music with No Borders” to wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie ...