Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 21.01.2013 A A A
Kolejna część przygód słynnego czarodzieja
INFORMACJA PRASOWA

"Młody Merlin i lustro losu" to już czwarta księga młodzieżowej sagi autorstwa T. A. Barrona o nieznanych latach życia Merlina. Powieść ukaże się nakładem wydawnictwa G+J Książki 23 stycznia.


Dziwne zło szerzy się na magicznej wyspie Fincayrze. Aby ocalić swoją nową ojczyznę i swoją przyszłość, Merlin musi udać się na wyprawę w przerażające zakątki – wyspy, a także własnej duszy. W towarzystwie Hallii, kobiety-łani, w której się zakochał, oraz swojego krnąbrnego cienia odkryje magiczne lustro obdarzone mocą zmiany losu każdego człowieka. Kiedy jednak w nie spojrzy, zobaczy kogoś, kogo najmniej spodziewa się ujrzeć.

 

Przesiąknięta klimatem celtyckich legend opowieść T. A. Barrona prezentuje młodzieńcze lata Merlina – chłopca, który pewnego dnia zostanie najpotężniejszym czarodziejem wszech czasów. Dotychczas w serii ukazały się następujące tytuły: „Merlin. Księga 1. Nieznane lata”, „Merlin. Księga 2. Siedem pieśni” oraz „Merlin. Księga 3. Szalejący ogień”.

 

O autorze:
T.A. Barron to nagradzany autor powieści fantasy, m.in. epickiej serii „Merlin”. Zasiada w wielu komisjach o charakterze edukacyjnym i ekologicznym, w tym The Nature Conservancy i The Land and Water Fund of the Rockies. Jest też fundatorem nagrody dla odważnych dzieci. Od czasu podjętej w 1990 roku decyzji, kiedy to porzucił karierę w firmie i poświęcił się pisarstwu, Barron napisał siedemnaście książek. Jest najszczęśliwszy, kiedy chodzi po górach ze swoją żoną i z pięciorgiem dzieci.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nominowani do Nagrody Gombrowicza
Nominacje otrzymali za swoje pierwsze książki, wydane w małych ...
SKOK W BOK! PRZEDSMAK PROGRAMU 7. BIG BOOK FESTIVAL
Duży Festiwal Czytania odbędzie się w długi czerwcowy weekend, ...
Pierwsze nazwiska gości Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej
Przyszło nam żyć w ciekawych czasach, pełnych szybkich zmian, ...
Seryjny morderca z Łodzi nie odpuszcza - "TRANS" Krzysztofa Domaradzkiego już na rynku.
Druga część łódzkiej trylogii kryminalnej, kontynuacja świetnie ...