Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
DZIADEK DO ORZECHÓW w Teatrze Wielkim w Łodzi
A A A
Data imprezy: 07.12.2017 - 09.12.2017 | Miasto: ŁódźAutor: Teatr Wielki w Łodzi
Kiedy zegar wybija północ zaczynają dziać się dziwne rzeczy… DZIADEK DO ORZECHÓW w Teatrze Wielkim w Łodzi.

DZIADEK DO ORZECHÓW - dla kogo jest ta baśń? Dla małych dzieci, których uwagę trzeba jakoś skupić przez półtorej godziny spektaklu? Dla nieco starszej młodzieży, która zna powieść E.T.A. Hoffmanna przynajmniej ze słyszenia? Dla dorosłych, którzy oczekują przede wszystkim pięknie granej muzyki i jeszcze piękniej realizowanych partii tanecznych? Dla wszystkich. Nie tylko pod choinkę.

Wigilia w domu Silberhausów. W świątecznym podnieceniu Klara i jej brat Fritz wraz z rodzicami niecierpliwie oczekują gości. Jak nakazuje tradycja rozdawane są prezenty i upominki. W przebraniu Mikołaja pojawia się Drosselmeyer, ojciec chrzestny Klary i z wielkiego worka wyjmuje prezenty dla dzieci. Na oczach wszystkich Drosselmeyer tworzy figurę Dziadka do orzechów, który natychmiast budzi w Klarze największą sympatię. Radość przerywa jednak Fritz, gdy z zazdrości rozbija jej ukochany prezent. Po kolacji Klara odmawia pójścia do swojej sypialni i zasypia wraz ze wszystkimi zabawkami pod choinką. Ale kiedy zegar wybija północ zaczynają dziać się dziwne rzeczy…

Realizatorzy: inscenizacja i choreografia: Giorgio Madia / dekoracje i kostiumy: Cordelia Matthes / realizacja światła: Jerzy Stachowiak. Obsada: koryfeje i zespół baletowy Teatru Wielkiego w Łodzi oraz uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. F. Parnella w Łodzi.

Impreza biletowana

Kontakt z organizatorami: DZIADEK DO ORZECHÓW w Teatrze Wielkim w Łodzi
7 grudnia 2017, godz. 11:00
7 grudnia 2017, godz. 18:30
8 grudnia 2017, godz. 11:00
8 grudnia 2017, godz. 18:30
9 grudnia 2017, godz. 18:30
bilety: od 25 zł
do nabycia na stronie: www.operalodz.com lub www.bilety24.pl
w kasie Teatru - tel. 42 633 77 77.
Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy