Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Poniedziałkowa Scena Czytania w Teatrze WARSawy “Opór sanatoryjny” Ferdinand Schmalz
A A A
Data imprezy: 16.10.2017 | Miasto: WarszawaAutor: Teatr WARSawy

Ferdinand Schmalz
Opór sanatoryjny (Der thermale Widerstand)
Przekład: Jacek Kaduczak

W sanatorium wybuchła wojna o przetrwanie. Zwiększa się nacisk kierownictwa na dopasowanie oferty do oczekiwań wielbicieli koktajli bezalkoholowych. Społeczne zobowiązania do zapewnienia wspólnotowego relaksu są coraz bardziej lekceważone. Nowy ratownik, Hannes, postanawia z tym walczyć. On uważa, że w zakładzie powinni zażywać kąpieli głównie ci, którym w życiu grozi utonięcie i którzy z trudem odnajdują się w nowej rzeczywistości. Z wykorzystaniem taktyk wojny partyzanckiej i obficie produkowanej w saunie pary chce on zapobiec przekształceniu publicznego zakładu kąpielowego w świątynię spa, wellness i masażu. Kierownictwo przerażone rozwojem sytuacji postanawia za wszelką cenę ujawnić armię buntowników i nie zwracając uwagi na dobro kuracjuszy zalewa cały basen wodą. Robi się naprawdę wilgotno, a kuracjusze organizują się w Chór Przemoczonych.

Czy termalny opór spowoduje powstanie nowej świadomości społecznej? A może kierownictwu zakładu uda się na nowo wprowadzić zdrojowe porządki? Autor pokazuje zmagania rewolucyjnej chęci zmiany, neoliberalnego dynamizmu i prób zakonserwowania istniejącej sytuacji na przykładzie miejsca, które nie kojarzy się z politycznymi sporami, a mianowicie kurortu.

Organizatorami są TeatrWARSawy, Austriackie Forum Kultury oraz ADiT.

Obsada:Tomasz Borkowski, Zdzisław Wardejn, Agnieszka Warchulska, Agata Góral, Mariusz Drężek, Kamil Siegmund.
Reżyseria: Aldona Figura

Na zdjęciu: Ferdinand Schmalz

16.10 godzina 19:00-21:00


Wstęp wolny

Kontakt z organizatorami:

Teatr WARSawy
Rynek Nowego Miasta 5/7
00-229 Warszawa

bilety@teatrwarsawy.pl, 22 468 00 99

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy