Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Operowo-językowy zawrót głowy Anny Seniuk
A A A
Data imprezy: 19.11.2017 | Miasto: WarszawaAutor: Dzika Strona Wisły

"Operowo-językowy zawrót głowy" to nowy projekt, mini-opera dla najmłodszych - Anny Seniuk i Magdaleny Małeckiej-Wippich.

Przygotowany z niezwykłą dbałością o wysoki poziom artystyczny spektakl edukacyjny, który przybliża młodym melomanom muzykę klasyczną, zachęca do poprawnego posługiwania się polszczyzną, a przy tym bawi nie tylko najmłodszych, ale również ich opiekunów.

Ta barwna opowieść w zabawny, lekki i chwilami zaskakujący sposób wprowadza młodych słuchaczy w świat muzyki klasycznej, oraz trudności związanych z dykcją i mową ojczystą. Nie znajdziemy tu jednak nużącej dydaktyki. Przeciwnie. Operowo-językowy zawrót głowy to doskonała okazja do zabawy i śmiechu. Chodzi przecież o to, by zarazić dzieci zapałem do piękna klasycznej opery i razem z nimi przełamać wiele językowych trudności. Dlatego w spektaklu pojawią się wspólne zabawy i ćwiczenia, pojedynki „na słowa", a nawet aria śpiewana razem z publicznością.

Inspiracją do powstania mini opery były wiersze wybitnej pisarki dziecięcej — Małgorzaty Strzałkowskiej, pochodzące z tomików Gimnastyka dla języka, oraz Wierszyki łamiące języki. Za zgodą autorki, wybrane wiersze zostały włączone do spektaklu. To spektakl operowy w formie koncertu, z elementami reżyserii i scenografii. Celem jest zaznajomienie dzieci z formą klasycznej opery (w tym z szeroko rozumianą estetyką muzyki klasycznej), ukazanie im piękna i bogactwa naszego rodzimego języka, oraz zachęta do poprawnego posługiwania się polszczyzną.

Twórcy spektaklu:
Muzyka: Maciej Małecki
Reżyseria: Anna Seniuk
Libretto, Dialogi, Teksty śpiewane: Magdalena Małecka-Wippich
Scenografia: Marta Kodeniec

Występują:
Joanna Freszel (sopran) - Kropka
Artur Janda (bas baryton) – Wykrzyknik
oraz Polonica String Quartet w składzie:
Paulina Kusa, Skrzypce I - Przecinek
Anna Szalińska, Skrzypce II - Cudzysłów
Magdalena Małecka-Wippich, Altówka - Pytajnik
Olga Łosakiewicz-Marcyniak, Wiolonczela - Nawias

Premiera odbędzie się 19 listopada o godz. 18.00 w Kluboteatrze "Dzika Strona Wisły" przy pl. Hallera 5 w Warszawie.


Impreza biletowana

Kontakt z organizatorami:

Dzika Strona Wisły
Plac Hallera 5
Warszawa
Tel. 513 574 632

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy