Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Poniedziałkowa Scena Czytania - „Mefisto” w Teatrze WARSawy
A A A
Data imprezy: 18.12.2017 | Miasto: WarszawaAutor: Teatr WARSawy

Z cyklu „Poniedziałkowa Scena Czytania” w poniedziałek, 18 grudnia Teatr WARSawy zaprasza na czytanie "Mefisto" - na motywach powieści Klausa Manna oraz „Fausta” Johanna Wolfganga Goethego, „Komediantów” Thomasa Bernhardta, „Łaskawych” Jonathana Littela oraz „Życiorysty” Janusza Rudnickiego. 

Powieść Klausa Manna „Mefisto” opublikowana w 1936 roku portretuje niemieckie środowisko intelektualne w okresie triumfów narodowego socjalizmu. Główny bohater - Hendrik Höfgen - to utalentowany aktor, który daje się uwieść politycznej propagandzie i za cenę popularności sprzeniewierza się własnym przekonaniom. Klaus Mann z wielką wnikliwością kreśli psychologiczny portret człowieka, który powodowany manią wielkości i lękiem przed wykluczeniem, poddaje się moralnej destrukcji i staje się marionetką w rękach władzy. 

Autorem scenariusza „Mefista” oraz wykonawcą jest Marcin Bortkiewicz, znany publiczności przede wszystkim jako reżyser filmowy (m.in. „Noc Walpurgii”) i teatralny, scenarzysta i dramaturg.
scenariusz i wykonanie: Marcin Bortkiewicz
reżyseria: Stanisław Otto Miedziewski

Projekt współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa.

18.12. godzina 19:00


Wstęp wolny

Kontakt z organizatorami:

Teatr WARSawy
Rynek Nowego Miasta 5/7
00-229 Warszawa
bilety@teatrwarsawy.pl, 22-468 00 99

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy