Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Zalewski śpiewa Niemena
A A A
Data imprezy: 19.07.2018 | Miasto: Opera Leśna, SopotAutor: Agencja Artystyczna BART

Historia projektu zaczęła się w Jarocinie kiedy to organizatorzy festiwalu postanowili godnie uczcić dwie rocznice – pół wieku od premiery płyty „Dziwny jest ten świat” i 30 lat od pierwszego występu Czesława Niemena na jarocińskiej imprezie – i zaproponowali Krzysztofowi Zalewskiemu przygotowanie koncertu z repertuarem Mistrza. Autor „Złota” zgodził się, bo lubi wyzwania, ale zrobił to również po to, by lepiej poznać swojego idola.


Udało się, Zalewski podszedł do zadania z szacunkiem, ale nie na kolanach. Nie wywrócił tych utworów do góry nogami, nie wymyślał interpretacji na siłę odmiennych od oryginałów – raczej ujednolicił repertuar pochodzący z różnych okresów twórczych Niemena, po czym włożył w to wszystkie swoje umiejętności, całą energię.


Nie udałoby się dokonać niemożliwego, gdyby nie znakomity zespół w składzie: Jurek Zagórski, Natalia Przybysz, Paulina Przybysz, Tomasz Duda, Kuba Staruszkiewicz, Patryk „Pat” Stawiński i Jarek Jóźwik.


Impreza biletowana

Kontakt z organizatorami:

www.bart.sopot.pl

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy