Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Duszpasterz hipsterów i siostry opętanki
A A A
Data imprezy: 19.09.2018 - 23.09.2018 | Miasto: WarszawaAutor: Teatr WARSawy

Katolicki stand–up Andrzeja Konopki.

Po namowach aktywistów, parafian i ministrantów ksiądz Marek decyduje się wystartować w wyborach na prezydenta Warszawy. Duszpasterz hipsterów jako kandydat lewicy konserwatywnej zjednoczy wyborców ponad podziałami, wniesie do polityki upragnioną świeżość i skończy wojnę polsko-polską. Katocelebryta na czele opozycji nie wszystkim przypada do gustu – na murach Świątyni Opatrzności Bożej pojawia się graffiti: „Mordercy”, „Dość piekła kobiet!”, „Precz od naszych ciał Marek”. Duszpasterz postanawia przekonać do kościoła feministki i organizuje rekolekcje dla kobiet, na które przychodzą tłumy hipsterek, singielek i swingerek. Marek wychodzi na prowadzenie w rankingach przedwyborczych, kiedy nagle biskup Hoser wzywa go na Pragę i powierza tajną misję rozpracowania zakonu Sióstr Opętanek, które szykują zamach na papieża i pragną obalić władzę mężczyzn w Kościele. Czy księdzu Markowi uda się wygrać wybory i pokonać zakon Opętanek, któremu dowodzi demoniczna siostra Firanna?
Odlotowe kazania, efektowne nawrócenia, mrożące krew w żyłach egzorcyzmy i spotkania z demonami współczesnej Warszawy – w szalonej kampanii wyborczej pierwszego w historii księdza, który ma szanse zostać prezydentem! Po przyjętej entuzjastycznie pierwszej części przygód kościelnego Indiany Jones – „Duszpasterz hipsterów i księża wyklęci” – ksiądz Marek powraca by zmierzyć się z mroczną, feministyczną twarzą Polskiego Kościoła. Czy uda się okiełznać siostry Opętanki? Czy patriarchat zginie, a Marek dołączy do wyznawców siostry Firanny?


W roli księdza Marka – Andrzej Konopka
Scenariusz i reżyseria – Michał Walczak
Muzyka – Wiktor Stokowski

19.09, 20.09, 21.09, 22.09, 23.09 g. 20:00

Bilety: normalny - 60 zł, ulgowy - 40 zł,


Impreza biletowana

Kontakt z organizatorami:

Rezerwacje: bilety@teatrwarsawy.pl, 22 468 00 99

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy