Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
STRASZNY DWÓR
A A A
Data imprezy: 22.12.2018 | Miasto: LubinAutor: Events Factory

Straszny Dwór to najsłynniejsza polska opera, która w idylli szlacheckiego, dworskiego życia rozprawia zarówno o codzienności jak i również porusza problemy zaborów, walki o Ojczyznę oraz honoru. Jest to najdojrzalsze dzieło „ojca opery narodowej”.

Melodyjność i polski charakter oraz mistrzowsko wplecione w dzieło, narodowe tańce takie jak polonez, czy mazur sprawiają, że opera jest powszechnie znana i lubiana, a arie z niej wykonują wszyscy polscy śpiewacy. Któż nie zna „Arii z kurantem” czy arii Skołuby „Ten zegar stary”?

Specjalnie dla państwa wystąpi ponad stu artystów: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej, Chór Operowy, Zespół Taneczny ZPiT Wałbrzych oraz soliści – czołowi śpiewacy polskich scen operowych. Oprócz profesjonalego nagłośnienia i specjalnie zaprojektowanej oprawy świetlnej zapewniona zostanie oprawa sceniczna w postaci wielkoformatowych ekranów LED, które dzięki emisji obrazów pomogą w odbiorze dzieła i wzmocnią odbierane bodźce.Łączny czas występu wynosi 240 minut.

Bilety ulgowe przysługują dzieciom, młodzieży oraz studentom w wieku do 26 lat (za okazaniem legitymacji studenckiej)


Impreza biletowana

Kontakt z organizatorami:

biuro@ev-factory.pl

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy