Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Kieślowski i jego Dekalog – w poszukiwaniu etyki XXI wieku.
A A A
Data imprezy: 23.03.2019 - 04.06.2019 | Miasto: IzabelinAutor: Centrum Kultury Izabelin

Cały Dekalog Krzysztofa Kieślowskiego będzie można obejrzeć w Centrum Kultury Izabelin pod Warszawą (zaledwie 20 min. autobusem od stacji metra w Młocinach).


W sobotę 23 marca zapraszamy na pierwszy odcinek Dekalogu „Nie będziesz miał Bogów cudzych przede mną”.


Następnie odcinki będzie można zobaczyć w kolejne wtorki o godz. 19.00; kwiecień: 2, 9, 16, 23; maj: 7, 14, 21, 28 i zakończenie cyklu 4 czerwca.


Projekcje będą poprzedzone krótkim wprowadzeniem dziennikarzy filmowych Stanisława Zawiślińskiego i Konrada J. Zarębskiego. Po każdym filmie twórcy i znane osoby życia publicznego wraz z widownią będą się zastanawiać na ile sposób opisu rzeczywistości przyjęty przez Kieślowskiego sprawdza się w dzisiejszych realiach. Jak stosować prawo na poziomie najprostszych, codziennych zachowań. Czym jest etyka XXI wieku i co smartfonowo-cyfrowe pokolenie może dziś odnaleźć w analogowej optyce Kieślowskiego.


Wśród panelistów m.in. Krzysztof Piesiewicz, Krzysztof Zanussi, Olgierd Łukaszewicz, Artur Barciś, Piotr Machalica, profesorowie: Ewa Łętowska, Monika Płatek, Paweł Śpiewak, Marcin Matczak, Wawrzyniec Konarski, redaktor Ewa Siedlecka, ksiądz Andrzej Luter, i inni.
Projekcjom będzie towarzyszyła wystawa fotogramów z Muzeum Kinematografii w Łodzi „Kieślowski – DEKALOG”


Wstęp wolny

Kontakt z organizatorami:

Maryla Łukasińska - maryla.lukasinska@centrum.izabelin.pl, tel. 502 131 900‬
Bogdan Szczesiak - b.szczesiak@izabelin.pl,
Sekretariat CKI - sekretariat.cki@centrum.izabelin.pl; tel. 22 752 68 00
Wydarzenie Fb – https://www.facebook.com/events/327600671222132/
Szczegóły na stronie CKI: http://centrum.izabelin.pl/asp/Kino,,2199

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy