Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Infantka
A A A
Data imprezy: 29.04.2019 | Miasto: KrakówAutor: Teatr74

Spektakl inspirowany twórczością Piera Paolo Pasoliniego.

Dominika Sułtan jako Kobieta/Astrea
Marta Zaborska jako Rosaura
Małgorzata Niemiec jako Lupe
Joanna Dryś jako Stella/Carmen
Joanna Dryś jako Dziewczyna
Piotr Piksa jako Sigismundo/Pablo
Błażej Tokarski jako Mężczyzna

scenariusz i reżyseria: Błażej Tokarski
kostiumy: Błażej Tokarski i Monika Laskowska
współpraca dramaturgiczna: Joanna Dryś

Zespół Teatru74 wyrusza w niebezpieczną, lecz fascynującą podróż wgłąb tragedii włoskiego poety i reżysera. Postaci zaczerpnięte z dramatów „Orgia” i „Calderon” stanowią tu pretekst dla poszukiwań młodych twórców w obrębie świata snów, halucynacji i profetycznych wizji. Czas i śmierć zostają tu unieważnione i zastępuje je pozbawione jakichkolwiek ram, nieustające śnienie.

Młode małżeństwo postanawia odprawić w zaciszu swojego mieszkania przerażający rytuał, który ma na celu przywrócenie dawno utraconych rzeczywistości. Tytułowa orgia z tragedii Pasoliniego nie ma nic wspólnego z poszukiwaniem doznań czy poszerzaniem obyczajowych granic – jak wszystko co związane z religią jest śmiertelnie poważna. Małżonkowie poddający swoje ciała pełnemu przemocy i wyuzdania eksperymentowi nie pragną niczego więcej jak tylko ostatecznego poznania. Czy jednak są gotowi na to, co zobaczą „pod drugiej stronie”?

"Pokaż mi swoje rany. Te pradawne znaki, które sami będziemy musieli odczytać."

Mieszkanie małżonków nawiedzane jest przez duchy. Wśród nich hiszpańska królewna Rosaura doświadcza kolejnych rzeczywistości, nieustannie odmawiając uznania ich za swoje własne. Swoje życie i tożsamość nazywa snem, nie potrafi jednak określić kim miałaby być na jawie. Czy któryś z jej snów jest jej prawdziwym życiem, czy może dziewczyna jest tylko zabawką w rękach tajemniczej, demonicznej Królowej Lupe, która zdaje się rządzić światem wiecznie śniących duchów?

"Jesteśmy wszystkim tym, co być może."


Uwaga:
Spektakl tylko dla widzów dorosłych.
W czasie przedstawienia używany jest efekt lamp stroboskopowych.


Po spektaklu można wesprzeć nas dobrowolnym datkiem wrzuconym do puszki. Przyczynicie się tym samym, Waszą "cegiełką", do rozwoju naszego Teatru.

Zachęcamy i dziękujemy!


Wstęp wolny

Kontakt z organizatorami:

teatr@teatr74.pl

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy