Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Wernisaż wystawy "Kazimierz i kobiety"
A A A
Data imprezy: 17.05.2019 - 31.05.2019 | Miasto: SulejówekAutor: Mariusz Płoszaj-Mazurek

Atelier–pracowna sztuk wszelkich zaprasza na wernisaż wystawy „Kazimierz i kobiety” Mariusza Płoszaj–Mazurka piątek 17 maja godz. 20:00

 

Mariusz Płoszaj-Mazurek – urodzony w Puławach, jest absolwentem ASP w Warszawie.  Od 2013 r. jest dyrektorem Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki. W 2017 r. został prezesem zarządu stowarzyszenia Kazimierska Konfraternia Sztuki - Kolonia Artystyczna. W 2018r. ukończył studia podyplomowe na UW na Wydziale Nauk Ekonomicznych!


„W obrazach i rysunkach, kumulują się moje doświadczenia z pracy w agencjach reklamowych, telewizji i oczywiście własnej działalności artystycznej, która zaczęła się na rynku w Kazimierzu Dolnym.


Wykonane pastelami portrety Kazimierzaków i kobiet noszą w sobie ślady mojej wieloletniej fascynacji  artystami mistrzowsko posługującymi się kreską jak Degas, Starowiejski, Lautrec  ... oraz światem reklamy! Wizerunek stanowi dla mnie pretekst  do wydobywania ekspresji z dynamicznie opisującego kształty konturu, barw, kontrastowych zestawień. Modelki inspirują mnie do projektowania strojów dla nich, ubieram je w kolory, wzory i kroję na miarę„.


Wstęp wolny

Kontakt z organizatorami:

mariuszploszajmazurek@gmail.com

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy