Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Mona lubi matmę - warsztaty dla szkół krakowskich - darmowe
A A A
Data imprezy: 15.05.2019 - 28.06.2019 | Miasto: KrakówAutor: FUNDACJA PLENEROWNIA

Fundacja Plenerownia zaprasza nauczycieli i uczniów szkół podstawowych na bezpłatne warsztaty „Mona lubi matmę”. Projekt łączy dwie pozornie odległe dziedziny jakimi są matematyka i sztuka. Jego celem jest przybliżenie zagadnień i pojęć matematycznych poprzez ukazanie ich zastosowania w malarstwie, rzeźbie i architekturze. Skala, bryła, proporcje, perspektywa linearna, zasada złotego podziału, symetria, kanon obrazowania człowieka, działalność Leonarda da Vinci, abstrakcja geometryczna, kubizm, symbolika liczb, zastosowanie matematyki w architekturze – to tylko niektóre z zagadnień, które praktycznie przybliżymy w trakcie projektu. Poziom zajęć jest dostosowany do wieku dzieci. Zapraszamy grupy szkolne na dwie godziny warsztatów (2×45 min), złożone z dwóch części – teoretycznej i twórczej, w trakcie których uczestnicy wykonają swoje dzieła osnute wokół matematyki.


Wstęp wolny

Kontakt z organizatorami:

Zajęcia odbywają się w siedzibie Pracowni Kulturalnej przy ul. Bagrowej 80/43 w Krakowie. Zgłoszenia przyjmujemy pod numerem telefonu: 784 545 453 lub mailowo: biuro@pracowniakulturalna.pl z tytułem wiadomości: Mona lubi matmę

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy