Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Cudowna podróż. Wystawa polskiego plakatu i ilustracji dla dzieci. JUŻ OD 29.05
A A A
Data imprezy: 29.05.2019 - 25.06.2019 | Miasto: WarszawaAutor: Galeria Grafiki i Plakatu

Posługując się tytułem plakatu Hanny Bodnar, zabieramy Państwa w Cudowną podróż po krainie fantazji, uśmiechu i koloru, wykreowaną przez polskich plakacistów i ilustratorów w latach 50-80 -tych XX w. Oczywistą okazją do przygotowania tej wystawy jest czerwcowe święto - Międzynarodowy Dzień Dziecka.


Ekspozycję tworzyliśmy z myślą o dzieciach, tych z racji wieku, ale także tych, które mając po dzieści i dziesiąt lat pamiętają jeszcze radość płynącą ze spotkań z Misiem Colargolem, Gapiszonem, latającym słonikiem Dumbo czy profesorem Kleksem.


Ze ścian feerią barw nawołują plakaty i ilustracje autorstwa mistrzów gatunku: Jerzego Srokowskiego, Bohdana Butenki, Edwarda Lutczyna, Jana Młodożeńca, Jerzego Flisaka, Hanny Bodnar, Józefa Wilkonia, Bohdana Wróblewskiego i wielu, wielu innych. Przyjdźcie, zobaczcie, uśmiechnijcie się, zabierzcie do domu. Niech wizyta w galerii będzie cudowną podróżą dla całej rodziny.


Wystawa to zbiór niemal 80 prac: 47 plakatów i 27 ilustracji do książek, bajek, filmów dla dzieci, plakatów cyrkowych i okolicznościowych.


Wstęp wolny

Kontakt z organizatorami:

https://www.galeriagrafikiiplakatu.pl/pl/kontakt-nastepna-wystawa/

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy