Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Płaszczyzny: dział organic - wernisaż // Paula Jędrzejczak
A A A
Data imprezy: 15.02.2020 - 06.03.2020 | Miasto: WarszawaAutor: Mikulksi i Burgs: Technika

MiB Technika zaprasza na kolejną wystawę z cyklu w Mikulski i Burgs Technika. Zaczynamy uroczystym wernisażem, a wystawa będzie dostępna do 6 marca 2020r. Wpadajcie szukać inspiracji!


W swoich obrazach skupiam się przede wszystkim na formie, prostsze kształty pozwalają na wyraźniejszą komplementację napięć i relacji przestrzennych między obiektami. Wydzielone obszary mogą być kojarzone ze ścianami, podłogami czy sufitami. Sugerują jawny podział na obrazie, tworząc swego rodzaju pomieszczenia, w których rozgrywają się wyimaginowane historie. Poza prostymi podziałami pojawiają się także elementy organiczne, biologiczne, nawiązujące w pośredni sposób do natury. W połączeniu z odpowiednio dobranymi barwami nakreślają pewnie kontrast między tym co logiczne, proste i "wyliczalne", a tym co chaotyczne, nieusystematyzowane i czysto ludzkie. Sądzę, że podświadomie staram się porządkować myśli zaprzątające mi głowę, tworząc dla nich klatki, które czasami zostają w ustanowionych ramach, a czasem dążą do tego, aby z nich uciec.


Paula Jędrzejczak
zamieszkała w Warszawie, tutaj tworząca i tutaj zbierająca obrazy pod obrazy, balans na granicy realu i fikcji, produkcja odbywa się bez weny, nie potrzeba jej do stawiania ścian.

start: 19:00


zdjęcie w tle: fot. Konrad Ciszkowski


Wstęp wolny

Kontakt z organizatorami:

mail: kontakt@mibtechnika.pl

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy