Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Ferie 2022 - kosmiczne warsztaty czarnego teatru dla grup zorganizowanych
A A A
Data imprezy: 14.02.2022 - 25.02.2022 | Miasto: ChorzówAutor: Teatr Czarnego Tła

Teatr Czarnego Tła w Chorzowie serdecznie zaprasza grupy dziecięce i młodzieżowe na zajęcia w czasie ferii w naszej siedzibie.
Jak co roku zapraszamy zorganizowane grupy do spędzenia z nami czasu i poznania naszego teatru przy okazji kreatywnej zabawy. Mamy nadzieję, że po raz kolejny uda nam się zaciekawić, a uczestnicy razem z opiekunami zanurzą się w naszym tajemniczym , kolorowym świecie dając sobie chwilę wytchnienia i przeniosą się do kosmicznego świata, bo to właśnie kosmos będzie tematem przewodnim zajęć.
Odkąd powstał nasz teatr staramy się nie tylko bawić, ale i edukować oraz rozwijać młode osoby. Uczyć je teatru i twórczego, niestandardowego patrzenia na świat, co w obecnych czas jest wyjątkowo potrzebne.
Nasz teatr tworzy spektakle w nietypowej konwencji ‚czarnego teatru”.
Jest to specyficzna forma, w której wszystko odbywa się na czarnej, ciemnej scenie, a jedynym światłem jest światło ultrafioletowe, które rozświetla rekwizyty i pozwala stworzyć nierzeczywiste obrazy.
Zapraszając dzieci i młodzież do naszego świata, chcemy zainteresować tą formą, pokazać nasz teatr, grane tutaj spektakle oraz spędzić kilka godzin na twórczej zabawie.
Uczestnicy zajęć poznają :
– zasady panujące w czarnym teatrze,
– różne elementy naszej scenografii ,
– podstawy animacji, pantomimy, ruchu scenicznego
Warsztaty składają się z poszczególnych etapów :
– prezentacja ‚czarnego teatru’ – przedstawienie formy teatralnej oraz pokaz lalek i rekwizytów występujących w naszym teatrze
– nauka poruszania się po scenie oraz animacji przy użyciu lalek i rekwizytów
– odgrywanie własnych etiud przy użyciu lalek
. Wszystkie dzieci mają okazję pojawić się na scenie i odgrywać różne scenki
Czas trwania – 1,5 godziny, cena – 18 zł/osobę
Ilość uczestników - max. 25-28 osób
—————————————–
Ważne – żeby efekt był najlepszy, uczestnicy powinni mieć ciemne (najlepiej czarne) ubrania i ciemne buty (lub czarne skarpetki).
Przy wyjazdowych warsztatach – miejsce, gdzie będą przeprowadzane musi mieć możliwość zaciemnienia, bo tylko w ciemnym pomieszczeniu efekt jest najlepszy.
Siedziba teatru – Chorzów, ul. Poniatowskiego
Przy teatrze działa galeria rękodzieła, więc dzieci mogą mieć drobne kieszonkowe na zakup pamiątek. Można też zamówić (lub iść do lokalu) kurtosze, które oferuje współpracujące z nami bistro „Pycha Ciacho”
Serdecznie zapraszamy


Impreza biletowana

Kontakt z organizatorami:

https://www.facebook.com/events/1374217586345633

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy